Piramidy w Ustroniu przejdą lifting. Rozbudowę przygotowali Maciej Franta i Robert Konieczny

Słynne uzdrowisko w Ustroniu zostanie rozbudowane. Innowacyjny projekt przebudowy piramid, które zostały wybudowane na zlecenie Jerzego Ziętka przygotowali Maciej Franta i Robert Konieczny. Zobaczcie na filmie, jak kompleks ma prezentować się po nowemu

M. Franta, R. Konieczny
Projekt rozbudowy uzdrowiska w Ustroniu

Nowe budynki nawiązujące do istniejących piramid, zielone przestrzenie wspólne na dachach, a także połączenie kompleksu z deptakiem wzdłuż Wisły ścieżkami i kolejką linową - tak ma wyglądać uzdrowisko w Ustroniu po rozbudowie. Projekt przygotowali i zaprezentowali Maciej Franta oraz Robert Konieczny. Pierwszy z nich to wnuk Aleksandra Franty, który był jednym z twórców pierwotnej koncepcji ustrońskiego Zawodzia.

Rozbudowa uzdrowiska w Ustroniu zakłada wkomponowanie w istniejący układ nowych budynków. Mają one powstać w miejscach, w których pierwotnie zabudowę zaplanowali Henryk Buszko, Aleksander Franta i Tadeusz Szewczyk. Część z nich będzie nawiązywać stylistycznie do charakterystycznych piramid.

- Pierwotne domy wczasowe mają doklejone balkony, my traktujemy piramidy jak skalne masywy, w których drążymy. W ten sposób we wgłębieniach powstaną obszerne loggie, dzięki czemu duże przeszklenia budynków zyskają potrzebne zacienienie i nie będą się przegrzewać latem. Z kolei od dołu zamierzamy mocno podciąć kubatury, aby zminimalizować ingerencję obiektów w zbocze - wyjaśnia Robert Konieczny.
Projekt rozbudowy uzdrowiska w Ustroniu

Może Cię zainteresować:

Tak ma zmienić się słynne uzdrowisko w Ustroniu. Architekci przedstawili projekt rozbudowy

Autor: Patryk Osadnik

29/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon