PiS: "Polska jest jedna". Rafał Piech wyśle wezwanie przedsądowe do Jarosława Kaczyńskiego

Politycy PiS ruszyli w Polskę z hasłem: "Polska jest jedna - inwestycje lokalne". Oburzyło to prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, ponieważ "Polska Jest Jedna" ("Panem Jest Jezus") to nazwa partii, na czele której stoi. W tej sprawie ma wysłać pismo przedsądowe do Jarosława Kaczyńskiego.

arc
Rafał Piech

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę z hasłem: "Polska jest jedna - inwestycje lokalne". Podczas spotkań w kilkunastu miastach mają zamiar pokazać sukcesy ośmiu lat swoich rządów. Ot, zwyczajny element kampanii, choć data wyborów do Sejmu i Senatu RP nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że odbędą się w niedzielę pomiędzy 15 października a 5 listopada.

Polska Jest Jedna Rafała Piecha

Akcja "Polska jest jedna - inwestycje lokalne" oburzyła prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. Bynajmniej nie dlatego, że politycy PiS pominęli w swoim objeździe kraju jego miasta. Polska Jest Jedna (PJJ) to nazwa partii, na której czele stoi, choć warto dodać, że tej nazwy używa wymiennie z Panem Jest Jezus (PJJ).

W środę, 26 kwietnia, Rafał Piech ma zamiar wysłać do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i zarządu PiS wezwanie przedsądowe, wzywające do zaprzestania używania nazwy "Polska jest jedna".

- Prezydent Rafał Piech ma potwierdzenie od regionalnych działaczy PiS, którzy nieoficjalnie przekazali działaczom PJJ, że nie przyjechali na uroczystą premierę programu PiS "Polska jest jedna", bo "brzydzą się takim świńskim zagraniem". Rafał Piech od kilku miesięcy jeździ już po Polsce z propozycjami gospodarczymi dla małych firm, rolników i górników. Kiedy PiS odwiedza te same miejscowości, napotyka opór i słyszy, że w najbliższych wyborach dadzą szansę PJJ - czytamy w wiadomości zapowiadającej wysłanie wezwania przedsądowego.

Rafał Piech wypędzał koronawirusa z księdzem

Rafał Piech prezydentem Siemianowic Śląskich został w 2014 roku i z powodzeniem ubiegał się o reelekcję cztery lata później.

W całej Polsce zrobiło się o nim głośno, kiedy zawierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi, a także Bożemu Miłosierdziu. - Od tego czasu to nie ja, ale ona jest menadżerem miasta. Ona nim zarządza - podkreślił. Jeszcze większą popularność zyskał w czasie pandemii COVID-19. Był jednym z głównych krytyków szczepień. Sam nie przyjął preparatu. Publicznie opowiadał o segregacji sanitarnej i odbieraniu wolności. Koronawirusa wypędzał z Siemianowic Śląskich wraz z księdzem... monstrancją.

Ruch Polska Jest Jedna działa od września 2021 roku. Jego hasło to: "Bóg, Rodzina, Ojczyzna".

Metan

Może Cię zainteresować:

Będą zmiany w rozporządzeniu metanowym. Trudny kompromis, ale nie wyrok śmierci

Autor: Michał Wroński

25/04/2023

Kopalnia pgg

Może Cię zainteresować:

Stypendium, nagroda roczna i kasa na zakończenie szkoły. Tak PGG werbuje przyszłych hajerów w szkołach górniczych

Autor: Michał Wroński

25/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon