Płoną lasy w powiecie tarnogórskich. Pali się aż 40 hektarów. Droga wojewódzka w Kaletach zablokowana

Ponad 40 hektarów lasu płonie w powiecie tarnogórskim. Strażacy walczą z pożarem już od godzin okołopołudniowych, ale silny wiatr sprawia, że ogień szybko się rozprzestrzenia. Z powodu pożarów trzeba było zamknąć drogę wojewódzką nr 908 w kierunku Kalet.

Płoną lasy

Ponad 50 zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu potężnego pożaru lasu w powiecie tarnogórskim w miejscowości Żyglinek niedaleko Miasteczka Śląskiego. W sumie ogień objął już obszar 40 hektarów. Sytuacja nie jest opanowana, ponieważ silny wiatr utrudnia pracę strażaków. Do akcji zadysponowano również śmigłowiec gaśniczy. Służby musiały zamknąć drogę wojewódzką w kierunku Kalet.

- DW 908 i 912 Miasteczko Śląskie kierunek Świerklaniec z Żyglina i w stronę Tarnowskich Gór jest wyłączona z ruchu, ze względu na duże zadymienie - poinformował Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Jak informują przedstawiciele straży pożarnej, akcja może gaszenia lasu może potrwać jeszcze kilka godzin. Służby zabezpieczają również stacje benzynowe zlokalizowane w ciągu DW908. Gdyby ogień pojawił się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw to mogłoby dojść do tragedii.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon