Pociągi ruszyły. Wznowiono pracę lokalnych centrów sterowania w woj. śląskim

Po porannej awarii na kolei wznawiana jest praca lokalnych centrów sterowania. Przywrócono już ruch pociągów w wykorzystaniem urządzeń LCS w 10 lokalizacjach, w tym 3 w województwie śląskim.

FB: Koleje Śląskie
Koleje Śląskie

Do awarii doszło doszło w 19 lokalnych centrach sterowania na terenie całego kraju w czwartek, 17 marca, około godz. 4.00. Ruch pociągów został sparaliżowany na kilkuset kilometrach linii kolejowych.

W województwie śląskim urządzenia sterowania ruchem nie działały w Czechowicach-Dziedzicach, Poraju i Skoczowie. Ich praca została wznowiona przed godz. 13.00.

- Przekłada się to na wznawianie rozkładowych kursów pociągów i stopniową normalizacje ruchu – informuje Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Co było przyczyną awarii na kolei?

Oświadczenie w sprawie awarii urządzeń sterowania ruchem wydał ich producent – firma Alstom. Przyczyną usterki był błąd w ich działaniu. - Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce. Bezpieczeństwo pasażerów nie jest zagrożone. Wdrożyliśmy plan przywrócenia dostępności urządzeń sterowania ruchem kolejowym, aby zminimalizować zakłócenia spowodowane usterką w systemach sterowania ex-Bombardier – czytamy w oświadczeniu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dworzec pociąg

Ogromna awaria na kolei. Odwołane i opóźnione pociągi

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców