Pod Częstochową znaleziono dwa płody bliźniąt w workach. Prokurator ujawnił wyniki sekcji zwłok

Pod koniec marca pod Częstochową odnaleziono dwa płody pochodzące z ciąży bliźniaczej. Znaleziono je w workach. Po przeprowadzeniu śledztwa okazało się, że matką płodów była 17-latka mieszkająca nieopodal. Prokurat ujawnił wyniki sekcji.

Pixaby
płody-znalezione-w-workach

31 marca w miejscowości pod Częstochową odnaleziono ciała dwóch płodów. Do odkrycia doszło tuż po tym, jak 17-letnia dziewczyna w stanie poporodowym trafiła do szpitala.

- Płody prawdopodobnie urodziły się już martwe. W łonie matki przebywały około sześciu miesięcy - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na wstępne wyniki sekcji zwłok uzyskane od prokuratora.

Nadal nie przesłuchano 17-latki, która trafiła do jednego z częstochowskich szpitali. Prokurator Okręgowy prowadzi śledztwo pod kątem dzieciobójstwa. Piotr Wróblewski powiedział dla PAP , że zostały pobrane próbki tkanek do dodatkowych badań – toksykologicznych i histopatologicznych.

- 17-latka nie została dotychczas przesłuchana z uwagi na stan zdrowia, który na razie to uniemożliwia - dodał prokurator.

Rodzina nie wiedziała o ciąży

17-letnia dziewczyna pod koniec marca trafiła do częstochowskiego szpitala. Lekarza po przeprowadzeniu badań stwierdzili, że kobieta znajduje się w stanie poporodowym. Nie udzieliła ona jednak informacji personelowi medycznemu, gdzie znajduje się dziecko.

Wówczas pracownicy szpitala zgodnie z procedurami zgłosili sprawę na policję. Po przyjeździe służb do domu 17-latki okazało się, że noworodka tam nie ma. Dodatkowo rodzina dziewczyny nie wiedziała o ciąży. W czasie przeszukania okolicy znaleźli dwa płody, które znajdowały się w foliowych workach.

Interwencja straży częstochowa

Może Cię zainteresować:

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Częstochowie. Nie żyje mężczyzna

Autor: Martyna Urban

12/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny