Podczas meczu Polska-Szwecja zgasło światło. Stadion Śląski wyjaśnia przyczyny

Podczas meczu Polska-Szwecja na Stadionie Śląskim zgasła część świateł, a piłkarze na moment zeszli z murawy. Jak ustaliliśmy, doprowadziły do tego... warunki atmosferyczne, czyli niewielki deszcz.

Katarzyna Pachelska
Awaria świateł na Stadionie Śląskim

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polska pokonała Szwecję dwa do zera. Tym samym we wtorek, 29 marca, piłkarze naszej reprezentacji zapewnili sobie awans na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

Pierwszego gola dla Polski zdobył z karnego Robert Lewandowski, drugiego dołożył Piotr Zieliński. Był to debiut w meczu o stawkę nowego selekcjonera - Czesława Michniewicza.

Podczas meczu Polska-Szwecja zgasło światło

Do niecodziennej sytuacji doszło w 43. minucie meczu. Część świateł na Stadionie Śląskim po prostu zgasła, a sędzia Daniele Orsato poprosił zawodników o zejście z murawy. Nie było wiadomo, czy Polacy i Szwedzi w ogóle wrócą do gry, a wielu kibiców pomyślało, że zaczęła się przerwa, więc wyszli z trybun do punktów gastronomicznych oraz toalet. Po chwili, choć oświetlenie w pełni nie wróciło, dokończono pierwszą połowę.

Poprosiliśmy biuro prasowe Stadionu Śląskiego o wyjaśnienie przyczyn usterki, jaka przydarzyła się podczas finału baraży o Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

- Doszło do spadku napięcia w jednej z rozdzielni elektrycznych - dowiedzieliśmy się w odpowiedzi na nasze pytania. - Procedury zadziałały prawidłowo i system przełączył się na zasilanie awaryjne. Jednakże zgodnie z zaleceniami producenta, lampy wymagają ostudzenia żarników. Po tej procedurze świeciły z pełną mocą - zapewniło biuro prasowe Stadionu Śląskiego.

Do spadku napięcia doprowadziły... warunki atmosferyczne, czyli niewielki deszcz, który zaczął padać tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Policja Zabezpieczenie meczu na Stadionie Śląskim 6

Może Cię zainteresować:

Pięciu zatrzymanych podczas meczu na Stadionie Śląskim. Kibice wbiegli na murawę po ostatnim gwizdku

Autor: Patryk Osadnik

30/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja Zabezpieczenie meczu na Stadionie Śląskim 6

Dla kilku osób mecz Polska-Szwecja był najdroższym w życiu

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Antoni Piechniczek i Jan Urban

Urban i Piechniczek typują wynik meczu Polska-Szwecja

Przed meczem Polska-Portugalia na Stadionie Śląskim.

10 najważniejszych meczów reprezentacji Polski na Śląskim

Kibice ze Szwecji nie przyjadą na mecz do Chorzowa

Kibice ze Szwecji boją się wojny. Nie przyjadą na mecz

Stadion Ruchu Chorzów

Zamknięto stadion Ruchu Chorzów

Wojtek Wolski

Z Zabrza do NHL. Ze szpitala po olimpijski medal