Podsłuch w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim? Tam ma obradować rząd

Funkcjonariusze SOP i ABW wykryli i zdemontowali urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, gdzie dziś (wtorek, 7 maja 2024 r.) ma się odbyć wyjazdowe posiedzenie rządu.

Slaski urzad wojewodzki

Premier Donald Tusk, wraz z rządem, przed godz. 9.00 dotarł pociągiem do Katowic. O godz. 12.00 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego ma się odbyć wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. Przed godz. 8.30 na platformie X Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych podał komunikat w sprawie działań SOP i ABW w miejscu zaplanowanego posiedzenia.

- Służba Ochrony Państwa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła i zdemontowała urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali gdzie dziś w Katowicach ma odbyć się posiedzenie Rady Ministrów. Służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie - czytamy w komunikacie.

Wyjazdowe posiedzenie rządu zaplanowano w Katowicach ze względu na Europejski Kongres Gospodarczy, który rozpoczyna się właśnie 7 maja 2024 r. Podczas kongresu premier Donald Tusk i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mają przedstawić plan dla Europy.

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu ma się zająć projektem ustawy o bonie energetycznym, który przedłuża na drugą połowę roku osłony dotyczące cen energii oraz projektem ustawy Prawo o komunikacji elektronicznej, który wdraża Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej.

Europejski Kongres Gospodarczy 2

Może Cię zainteresować:

XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się od 7 do 9 maja 2024 r., jak zwykle w MCK i Spodku w Katowicach. Zapowiedzieli się m.in. Ursula von der Leyen i Donald Tusk

Autor: Katarzyna Pachelska

02/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon