Pogoda na Majówkę 2023. Damian Dąbrowski zapowiada ocieplenie. „Wyższa temperatura odczuwalna"

Jaka będzie pogoda podczas długiego weekendu majowego? Na dokładne prognozy jest jeszcze za wcześnie, ale Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic zapowiada zdecydowanie ocieplenie już w ten weekend otwierający Majówkę.

Katarzyna Pachelska
Damian Dąbrowski

Prognoza pogody na Majówkę 2023. Jaka będzie pogoda podczas długiego weekendu? Na to pytanie wciąż nie można odpowiedzieć z dużą dokładnością. Aura na początku maja jest jeszcze niewiadomą, ale Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic przygotował już prognozę na najbliższy weekend, otwierający tegoroczną Majówkę.

Zdaniem Dąbrowskiego, wzrostu temperatury możemy spodziewać się już w piątek w ciągu dnia. Temperatura na termometrach może wskazywać ok. 13/15°C.

- Oczywiście w promieniach dość mocnego kwietniowego słońca tzw. temperatura odczuwalna będzie wyższa - zaznacza Dąbrowski.

Zdaniem pracownika Planetarium Śląskiego w piątek 28 kwietnia zachmurzenie w regionie będzie małe, czeka nas słoneczny dzień, który jednak zakończy się nocnymi opadami deszczu. A co dalej?

- Ostatni weekend kwietnia będzie w tym roku wstępem do tegorocznej Majówki. Prawdopodobnie to lekkie ocieplenie, które nastąpi w piątek, przedłuży się również na sobotę i niedzielę. W tych dniach przewiduję temperaturę maksymalną ok. 12/15°C. Co z deszczem? Według moich wstępnych analiz wynika, że opady prawdopodobne będą w sobotę. Lepszym dniem ostatniego weekendu kwietnia powinna być niedziela. - prognozuje Dąbrowski.

Dokładną prognozę na pogody dla Śląska na pierwsze dni maja powinniśmy poznać podczas ostatniego kwietniowego weekemdu.

Damian Dabrowski stacja meteo planetarium

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski: Proponowali mi nawet kandydowanie na prezydenta. Praca w Planetarium to spełnienie marzeń

Autor: Katarzyna Pachelska

25/03/2023

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon