Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego. Dziennikarz spoczął na cmentarzu w Bytomiu, a nad grobem wybrzmiało „Sounds of Silence”

W środę, 23 marca 2022 r., na cmentarzu parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu pochowano Wojciecha Zamorskiego. Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny zmarł w piątek, 18 marca w wieku 69 lat. Pożegnali go bliscy, przyjaciele i osoby, które z nim pracowały.

Pogrzeb znanego dziennikarza radiowego i telewizyjnego rozpoczął się od mszy świętej żałobnej w kościele pw. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej-Orzegowie. Następnie na cmentarzu parafialnym w Bytomiu przy ulicy Powstańców Śląskich odbyły się uroczystości pogrzebowe. Nad grobem Wojciecha Zamorskiego zagrano „Sounds of Silence”.


– Odszedł na pewno topowy dziennikarz. Osoba bardzo elokwentna, światowa można powiedzieć. Osoba mówiąca w kilku językach, potrafiąca odnaleźć się w każdej sytuacji. Od Wojtka mogliśmy się wiele nauczyć. Był uczynny, miał świetne poczucie humoru – mówi Łukasz Respondek, bliski znajomy Wojciecha Zamorskiego, z którym przez lata pracował w Parku Śląskim.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyło sporo osób, między innymi z Parku Śląskiego czy TVP. Każdy z obecnych na pogrzebie wspominał osobę Wojciecha Zamorskiego. Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny w październiku skończyłby 70 lat. Znali go widzowie TVP Katowice i słuchacze radiowej „Trójki”. W katowickim oddziale telewizji publicznej prowadził bardzo popularny muzyczny program „100% LIVE”.

Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego

Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego jutro w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Wojciech Zamorski nie żyje

Nie żyje Wojciech Zamorski. Dziennikarz miał 69 lat

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka