Pół tony marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Pseudokibice Górnika Zabrze oskarżeni

24 osoby zostały oskarżone o udział w obrocie i wytwarzaniu około pół tony narkotyków - od marihuany, przez amfetaminę, po tabletki ekstazy. Zdaniem śledczych to członkowie Torcidy, czyli grupy pseudokibiców Górnika Zabrze.

Śląska Policja
Torcida Górnika Zabrze

Śledczy ze Śląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach skierowali do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 24 osobom, którym zarzucono m.in. udział w obrocie 300 kilogramów marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, mefedronu i tabletek ekstazy, a także o wytworzenie 200 kilogramów amfetaminy.

- Kolejne zarzuty dotyczą szeregu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Mowa o bójkach, pobiciach skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i udziale w tzw. ustawkach. Do tego dochodzą zarzuty związane m.in. ze składaniem fałszywych zeznań oraz posiadaniem broni palnej bez pozwolenia - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczono narkotyki, broń palną i maczety

Pierwsze uderzenie w grupę pseudokibiców Górnika Zabrze przeprowadzono w 2017 roku. Od tamtego czasu zarzuty postawiono w sumie 77 osobom.

- Kilku podejrzanych podjęło decyzję o rozpoczęciu współpracy z organami ścigania, w wyniku czego podczas przesłuchań ujawnili szczegóły dotyczące działalności grupy oraz przestępstw popełnionych przez jej członków - wyjaśnia Prokuratura Krajowa.

W toku śledztwa zabezpieczono mienie o wartości blisko pół miliona złotych, a także duże ilości narkotyków, broń palną, amunicję, siekiery, maczety, pałki teleskopowe oraz kominiarki.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy