Policja ostrzega kierowców przed kradzieżą na „koło”. Złodzieje mają nową metodę

Jeśli wracając z bankomatu zauważyłeś, że w twoim samochodzie nagle zeszło powietrze z opony lub odkryłeś jakąś usterkę, której jeszcze chwilę wcześniej nie było, to lepiej zachowaj czujność. Mogłeś stać się celem dla złodziei, którzy od pewnego czasu zaczęli stosować metodę „na koło”.

pixabay.com
Auto

Do repertuaru złodziejskich sztuczek weszła „metoda na koło”. Sprawcy obserwują osobę np. podczas podejmowania gotówki z banku, po czym uszkadzają koło samochodu, przecinając je, czy spuszczając powietrze. Kierowca odkrywa usterkę, zabiera się za wymianą uszkodzonego koła, a w tym czasie, wykorzystując odwrócenie jego uwagi, złodzieje kradną z samochodu pieniądze.

Taki scenariusz miał ostatnio miejsce w Mysłowicach, gdzie odnotowano kolejny przypadek kradzieży „na koło”. Kobieta po wypłacie pieniędzy z banku zostawiła gotówkę w samochodzie, po czym skupiła uwagę na uszkodzonym kole. W tym czasie złodziej zabrał pieniądze z samochodu i uciekł.

Dlatego też policja apeluje, by podczas usuwania awarii zamykać samochód i nie zostawiać w widocznym miejscu niczego wartościowego. Radzi też przy podejmowaniu i przewożeniu gotówki zapewnieniu sobie towarzystwo drugiej osoby.

Pozar mercedes katowice

Może Cię zainteresować:

Pożar luksusowego samochodu w Katowicach. Przód mercedesa spalił się doszczętnie

Autor: Katarzyna Pachelska

26/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon