Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczna autostrada”. Działa grupa Speed i dron

Policjanci z województw śląskiego, małopolskiego i opolskiego prowadzić będą w czwartek (18 sierpnia) akcję „Bezpieczna autostrada”. Z wykorzystaniem dronów, nieoznakowanych radiowozów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować na autostradzie A4 przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz zapinania pasów przez podróżujących.

slaska.policja.gov.pl
Policja

Jak podaje drogówka tylko w ubiegłym roku na śląskim odcinku autostrady A4 doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku tego roku w 16 wypadkach śmierć poniosły 3 osoby, a 16 zostało rannych.

Dlatego też podczas zaplanowanej na czwartek (18 sierpnia) akcji policjanci z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Katowic, Zabrza, Rudy Śląskiej, wraz z funkcjonariuszami z województwa małopolskiego oraz opolskiego kontrolować będą m.in. czy kierujący poruszają się z dozwoloną prędkością, stosują się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowują odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa. W działaniach wykorzystane zostaną nieoznakowane radiowozy grupy Speed oraz policyjny dron.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon