Policja rozwiązała pikietę związkowców z "Sierpnia 80" pod biurem Mateusza Morawieckiego

Policja rozwiązała pikietę związkowców "Sierpnia 80" pod biurem premiera Mateusza Morawieckiego z powodu 11. Światowego Forum Miejskiego. - Mateusz Morawiecki chwalił się, że jest posłem ze Śląska, więc powinien mieć pomysł na to, jak rozwiązać problemy Śląska, a nie wysyłać policję przeciw protestującym. To pokazuje, kto walczy o Polskę, a kto walczy z tymi, którzy o Polskę walczą - mówi Bogusław Ziętek.

FB: Sierpień 80
Sierpień 80

We wtorek, 28 czerwca, o poranku pod biurem premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach pojawili się związkowcy z "Sierpnia 80". Zabrali ze sobą m.in. transparent ze znanym hasłem: "Poseł ze Śląska, oszust z Wrocławia". Chcieli porozmawiać z kimś w biurze poselskim, ale odbili się od zamkniętych drzwi.

- Przede wszystkim domagamy się decyzji rządu, które pozwolą ustabilizować sytuację na rynku węgla oraz rynku energetycznym. Po pierwsze, należy uznać węgiel za paliwo przejściowe, tak jak było to w przypadku gazu. Po drugie, czekamy na usunięcie wszystkich autoryzowanych dilerów, czyli spekulantów, którzy kupują tonę węgla za 900 złotych i sprzedają za 3000 złotych. Po trzecie, konieczna jest rewitalizacja bloków energetycznych. Po czwarte, pora rozpocząć przyjęcia pracowników na kopalnie i modernizację górnictwa - tłumaczy Bogusław Ziętek, przewodniczący "Sierpnia 80".

Przed biurem Mateusza Morawieckiego, gdzie zgromadziło się około 30 związkowców, szybko pojawiło się także kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji.

- W związku z trwającym 11. Światowym Forum Miejskim obowiązuje zakaz jakichkolwiek zgromadzeń, nawet spontanicznych, dlatego to zgromadzenie zostało rozwiązane, a uczestnicy są spisywani. Trwają rozmowy (godz. 10.00) z organizatorami pikiety - wyjaśnia podkom. Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

- Mateusz Morawiecki chwalił się, że jest posłem ze Śląska, więc powinien mieć pomysł na to, jak rozwiązać problemy Śląska, a nie wysyłać policję przeciw protestującym. To pokazuje, kto walczy o Polskę, a kto walczy z tymi, którzy o Polskę walczą - podkreśla Bogusław Ziętek.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wojciech Saługa

"Musimy zrobić wszystko, żeby upadające branże zastąpić"

Orkiestra KWK "Wieczorek" na Nikiszowcu

Orkiestra KWK "Wieczorek" obudziła mieszkańców Nikiszowca

Frans Timmermans

Timmermans przyjeżdża na Śląsk. Czy to oznacza... pieniądze?

Poseł PiS chce wprowadzić talon na węgiel

Poseł PiS z Rudy Śląskiej: „Wprowadźmy talon na węgiel"

Z ostatniej chwili2

KWK "Zofiówka". Ratownicy dotarli do czterech górników

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka