Pszczyńska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 1,8 promila i prowadził auto bez ważnych badań technicznych

Nic to, że dowód rejestracyjny samochodu został zatrzymany z powodu braku ważnych badań technicznych. Nic to, że samemu ma się ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Najwyraźniej tak uznał pewien 48-latek i ruszył na ulice Pszczyny. Daleko nie zajechał, bo lejące się spod podwozia płyny zwróciły uwagę policjantów.

Policjanci nadzorujący ruch na ulicy Batalionów Chłopskich w Pszczynie zwrócili uwagę na jadący przed nim samochód dostawczy marki Mercedes. Trudno zresztą, aby było inaczej. Karoseria samochodu była mocno skorodowana, a spod pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Funkcjonariusze postanowili zatem sprawdzić, co to za cudo motoryzacji wyjechało na pszczyńskie drogi. I wtedy się zaczęło…

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu. W lipcu zeszłego roku zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na – a to zaskoczenie! - brak ważnych badań technicznych. Na tym jednak nie koniec. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. I mieli nosa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem, że mężczyzna kierował niesprawnych samochodem mając w organizmie ponad 1,8 promila.

Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami i co najmniej 5 tys. zł obowiązkowego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Musi się liczyć też z karą pieniężną za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Kradzież kawy w Tychach

Może Cię zainteresować:

Skradziono kawę za 1400 złotych. Policja publikuje wizerunek osoby mogącej mieć związek ze sprawą

Autor: Michał Wroński

04/06/2023

Alkomat

Może Cię zainteresować:

Po zgłoszeniu od kierowcy policja zatrzymała kolejnego pijanego za „kółkiem”. 35-latek miał prawie 4 promile...

Autor: Michał Wroński

04/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon