Policjanci spełnili marzenie 90-latki. Po kilkudziesięciu latach znów chwyciła za broń

Mundurowi z bieruńskiej komendy spełnili marzenie 90-letniej Zofii. Zabrali seniorkę na strzelnicę, gdzie poczuła się jak w latach młodości.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu poznali 90-letnią Zofię podczas wizyty profilaktycznej w jednym z dziennych domów seniora. Opowiedziała im wtedy o swoim największym marzeniu, czyli możliwości ponownego chwycenia za broń i sprawdzenia, czy potrafi nadal strzelać tak celnie, jak kilkadziesiąt lat wcześniej.

- Miała treningi strzeleckie w swoim zakładzie pracy. Strzelała tam zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. Chciała wtedy bardzo wstąpić w szeregi służb mundurowych - opowiada asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk.

Niestety życie na to nie pozwoliło. Jej mama poważnie zachorowała, a ona zrezygnowała ze swoich planów, aby się nią zaopiekować.

Bieruńscy mundurowi postanowili pomóc i zabrali seniorkę na strzelnicę, gdzie pod okiem instruktora oraz syna znów poczuła się jak w latach młodości.

- Nie kryła łez wzruszenia. Życzymy dużo zdrowia i siły oraz spełniania kolejnych marzeń – dodaje asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny