Policjanci z Katowic rozpracowali sutenerów. Przestępcy zarabiali na krzywdzie 70 kobiet

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach rozpracowali grupę trojga osób, którzy nielegalnie zarabiali na ułatwianiu i organizowaniu prostytucji, a także na lichwiarstwie. Podejrzani zajmowali się procederem na terenie kilku województw, grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Od stycznia 2024 r. trwało rozpracowywanie grupy przestępczej przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej. Udało się zatrzymać dwie kobiety i mężczyznę, którzy operowali na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i podkarpackiego.

55-letni mężczyzna, 38-letnia partnerka mężczyzny oraz 26-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego prowadzili przynajmniej 11 mieszkań, w których kobiety świadczyły usługi seksualne. Przyjmowali od nich pieniądze i udostępniali im lokale, co w świetle prawa jest przestępstwem – sama prostytucja nie jest karalna. Liczba ofiar wynosi niemal 70 kobiet.

Dodatkowo udzielali pożyczek na wysoki procent osobom w ciężkiej sytuacji życiowej. Odsetki sięgały 300%, a tygodniowa kara za długi wynosiła 1.500 zł.

W wyniku prac policjantów zabezpieczono 57.000 zł, sprzęt elektroniczny i smartfony. Troje zatrzymanych usłyszało zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia. Mężczyzna został aresztowany, kobiety objęto dozorem policyjnym i musiały złożyć poręczenie majątkowe.

Policja mówi, że to nie koniec działań, szukają osób pokrzywdzonych obydwoma procederami, weryfikują informacje.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe.


Przejscie nowy bytom

Może Cię zainteresować:

O krok od tragedii w Nowym Bytomiu. I to na przejściu dla pieszych!

Autor: Jacek Skorek

10/07/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Podsumowanie akcji „Bezpieczny Pieszy”. Prawie 200 wykroczeń na drogach

Autor: Wojciech Sontowski

11/07/2024

Kopalnia Anna Rydułtowy

Może Cię zainteresować:

Silny wstrząs w kopalni Rydułtowy. Jeden z dwóch poszukiwanych górników nie żyje

Autor: Grzegorz Lisiecki

11/07/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon