Policyjna grupa Speed ścigała uciekające przed kontrolą audi

Zatrzymanie, ucieczka, pościg, stłuczka – taki był przebieg wydarzeń, do jakich doszło w czwartek (26 stycznia) na śląskim odcinku autostrady A4. W roli głównej wystąpiła policyjna grupa Speed oraz dwójka obywateli Estonii jadący podejrzanym audi.

slaska.policja.gov.pl
Rozbite audi w Orzeszu

Zaczęło się od zatrzymania do kontroli przez funkcjonariuszy Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach osobowego audi na estońskich numerach rejestracyjnych. Wchodzący w skład grupy Speed policjanci kontrolowali w czwartek przestrzegana przepisów przez kierowców m.in. na śląskim odcinku autostrady A1, a wspomniane audi jechało zbyt szybko i stąd też zostało zatrzymane.

W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze, po sprawdzeniu w policyjnych systemach odkryli, że auto zostało zarejestrowane jako skradzione na terenie Estonii. W celu zweryfikowania tych informacji, postanowili sprawdzić numer VIN pojazdu. Kierowca nie zamierzał jednak na to pozwolić i… odjechał. Za nimi ruszyli w pościg policjanci z grupy Speed, do których po pewnym czasie dołączyli policjanci z rybnickiej drogówki.

Kierujący nie reagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. Ucieczka zakończyła się w centrum Orzesza, gdzie prowadzący audi spowodował kolizję z porsche. Policjanci zatrzymali kierującego audi 25-letniego mężczyznę i 19-letniego pasażera – obaj są obywatelami Estonii.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci zatrzymali motocyklistę, który jechał po DK 79 z prędkością ponad 190 km/h. Kara? Także wysoka

Autor: Magda Sincewicz

30/07/2022

wyścig Audi żory

Może Cię zainteresować:

Jechał 100km/h w terenie zabudowanym, bo chciał wysuszyć samochód. Zakończyło się mandatem i utratą prawa jazdy

Autor: Martyna Urban

21/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon