Policyjne podsumowanie połowy wakacji na drogach woj. śląskiego. Więcej zabitych niż rok temu

Policjanci z województwa śląskiego podsumowali pierwszą połowę wakacji. Łącznie doszło do 239 wypadków. Na drodze zginęło o 10 osób więcej niż rok temu.

Śląska Policja
Wypadki województwo śląskie

Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji 2022. Łącznie na drogach w województwie śląskim od 24 czerwca 2022 r., doszło do 239 wypadków drogowych. Policjanci informują, że w wypadkach zginęło 21 osób, a rannych zostało 270.

Również od 24 czerwca 2022 r., policjanci odnotowali 4452 kolizje. W porównaniu do zeszłorocznej pierwszej połowy wakacji, to w tym roku wypadków drogowych było mniej o 32. Mniej było także osób rannych, w zeszłym roku w wyniku wypadków samochodowych ucierpiały 224 osoby. W tym roku było też 500 kolizji mniej.

Więcej pijanych kierowców

Niestety pomimo mniejszej liczby wypadków życie na drodze straciło o 10 osób więcej niż rok temu. Ponadto stróże prawa zatrzymali 1326 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, to jest o 17 kierujących więcej niż podczas poprzednich wakacji.

Mundurowi przypominają o przestrzeganiu limitów prędkości oraz przepisów drogowych. – Przypominamy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu – informują policjanci.

Policyjna mapa wypadków drogowych

Już czwarty raz Polska Policja uruchomiła mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2022. Na policyjnych stronach można znaleźć mapę Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, oraz skłonić kierowców do refleksji. - Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – informują mundurowi.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie