Polska zagra ze Szkocją w Glasgow. Stadion Śląski nie będzie gospodarzem towarzyskiego meczu

PZPN do samego końca zabiegał o to, aby mecz sparingowy Polska - Szkocja rozegrać na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Względy finansowe spowodowały jednak, że reprezentacje zmierzą się w Glasgow.

Stadion Śląski
Stadion Śląski

W czwartek, 24 marca, reprezentacja Polski miała zagrać w Moskwie mecz półfinałowy w ramach baraży do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Spotkanie zostało jednak odwołane - po agresji Rosji na Ukrainę rosyjska reprezentacja została wykluczona z piłkarskich rozgrywek.

Od kilku dni nieoficjalnie mówiono o tym, że Polska rozegra w tym terminie mecz towarzyski ze Szkocją, której spotkanie z Ukrainą został przełożone na inny termin z powodu wojny.

Jak ustaliliśmy, to już pewne, że Polacy zagrają ze Szkotami.

Polska - Szkocja jednak w Glasgow

Jeśli chodzi o miejsce rozegrania tego meczu, to Polski Związek Piłki Nożnej do samego końca zabiegał, aby odbył się on na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Potwierdziliśmy jednak, że tak nie będzie.

- Mecz ze Szkocją zagramy w Glasgow. Trener Czesław Michniewicz będzie miał przetarcie przed finałem baraży - mówi Henryk Kula, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O rozegraniu meczu w Glasgow zdecydowały względy związane z prawami telewizyjnymi, promocją i logistyką. Organizatorzy zdążyli już nawet sprzedać część biletów na przełożony mecz z Ukrainą, który miał się odbyć właśnie tam.

Szkoci mają podzielić się z Polakami częścią wpływów ze sprzedaży biletów, a także pokryć koszty przelotu czy zakwaterowania reprezentacji Czesława Michniewicza.

Bilety na mecz sprzedane w kilka minut

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim za to we wtorek, 29 marca, w finale baraży. Początek meczu zaplanowano na godz. 20.45. Rywalem biało-czerwonych będzie Szwecja lub Czechy, którzy zmierzą się ze sobą w półfinale baraży.

Bilety na mecz finałowy sprzedano w ciągu kilku minut. Wszystko wskazuje na to, że Kocioł Czarownic wypełni się po brzegi.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląsk - Wolverhampton Wanderers

Jak reprezentacja Śląska „Wilkom” pokonać się nie dała

Łukasz Podolski na stadionie Górnika Zabrze

Podolski odejdzie z Górnika? Wysyła niepokojące sygnały

Polonia lks koszykowka 2 liga

Niech w Skarpie znowu będzie gorąco

Stadion GKS Katowice

Próbujemy edukować kibiców GKS, ale dialog jest ograniczony

Mikołaj Kowalik podczas mistrzostw świata

Dlaczego kulturyści nie jedzą w restauracjach?

Bieg Kolorowej Skarpety

Bieg Kolorowej Skarpety ścieżkami przez katowickie lasy

Polonia Bytom nie obroni mistrzostwa MHL

Nie będzie drugiego tytułu. Hokeiści odpadają w półfinale