Poniedziałek z intensywnymi opadami deszczu i burzami. Damian Dąbrowski ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie II stopnia przed nadchodzącymi burzami z gradem i intensywnymi opadami deszcze na terenie całego województwa. Załamanie pogody ma nastąpić w poniedziałek, 13 czerwca od godziny 11 do 20.

Pixaby
Burzowy poniedziałek Śląskie

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad - ostrzega IMGW.

Dodatkowo instytut przestrzega przed gwałtownym wzrostem poziomu wód i podtopień oraz możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych na obszarze dopływów Wisły, Sołgi, Przemszy, Małej Wisły, Pregoły oraz górnych Odry.

Dodatkowe Rządowe Centrum bezpieczeństwa w godzinach porannych, 13 czerwca rozesłało alert RCB ostrzegający przed opadami gradu, silnymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu. Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu.

Damian Dąbrowski o pogodzie

Według świętochłowickiego meteorologa poniedziałek, 13 czerwca w godzinach porannych będzie słoneczny. W godzinach przedpołudniowych pogoda ulegnie zmianie. w związku z przechodzącym z zachodu na wschód froncie zachmurzenie zacznie rosnąć do całkowitego.

- Na przechodzącym z zachodu na wschód froncie zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia okresami opadów deszczu, które pojawią się w większości regionu. Lokalnie może zagrzmieć. W czasie burz możliwe intensywne opady. Temperatura maksymalna ok. 20/22°C - zapowiada Damian Dąbrowski.

Noc z 13 na 14 czerwca z częściowymi przejaśnieniami. Opady zaczną stopniowo zanikać. Temperatura będzie wahać się między 7 a 10 stopniami Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu.

Jaka prognoza na resztę tygodnia?

We wtorek, 14 czerwca zachmurzenie w większości regionu będzie zmienne i umiarkowane. Opady nie są zapowiadane. Temperatura będzie wahać się między od 18 a 20 stopniami Celsjusza. Noc chłodna od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Środa zapowiada się słonecznie, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura wyższa niż we wtorek w granicach 21-23 stopni. Ze wstępnych prognoz Damiana Dąbrowskiego wynika, że długi weekend zapowiada się słonecznie z temperaturą w granicy 21-25 stopni.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka