Poszukiwany mężczyzna ukrył się w schowku na pościel. Wyciągnęli go „łowcy głów”

41-latek był poszukiwany listem gończym. Zdaniem śledczych założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Przed mundurowymi ukrył się w schowku na pościel, skąd wyciągnęli go „łowcy głów”.

KWP Katowice
Zatrzymany 41 latek

Tzw. łowcy głów to funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy specjalizują się w ściganiu sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym.

- Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają ze służbami zagranicznymi. Na swoim koncie mają już zatrzymanie wielu poszukiwanych - czytamy w komunikacie biura prasowego KWP w Katowicach.

Poszukiwany schował się w schowku na pościel

Funkcjonariusze elitarnej jednostki niedawno ustalili, gdzie może przebywać 41-latek, za którym jesienią 2021 roku wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach wydał list gończy. Zdaniem śledczych założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem.

Drzwi mundurowym otworzyła żona mężczyzny, próbując ich przekonać, że nie ma z nim kontaktu, a najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Funkcjonariusze byli jednak przekonani, że poszukiwany znajduje się w budynku, więc przystąpili do przeszukania. Okazało się, że 41-latek ukrył się w łóżku, a dokładnie w schowku na pościel, skąd wyciągnęli go „łowcy głów”.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon