Śnieżyca na Śląsku i Zagłębiu. Na drogach spore utrudnienia. Damian Dąbrowski jak zwykle miał rację

Intensywne opady śniegu na Śląsku i Zagłębiu. Ten widok zaskoczył o poranku wielu mieszkańców regionu. Nie mógł jednak zaskoczyć Czytelników portalu ślązag.pl, których wczoraj przed taką właśnie aurą ostrzegaliśmy. Opieraliśmy się na prognozach Damiana Dąbrowskiego, a ten jak zwykle miał rację.

W piątek, 1 kwietnia w całym regionie zachmurzenie całkowite. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Zimno! Temp. max. ok. 1/2°C. Wiatr umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1000 hPa - ostrzegał jeszcze wczoraj wieczorem Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic. I jak zwykle miał rację. My również jego prognozy publikowaliśmy. To wszystko się sprawdziło i dzisiaj o poranku w wielu miejscach mamy mały paraliż komunikacyjny, bo na drogach leży mokry i ciężki śnieg. Doszło już do kilkunastu kolizji. Najgorzej sytuacja wyglądała na drogach wewnętrznych i trasach dojazdowych do głównych arterii. Warunki do jazdy są fatalne!

A na tym niestety nie koniec, bo obecnie nad Polską znajduje się front atmosferyczny związany z klasycznym niżem genueńskim, który powstał, jak sama nazwa mówi, nad Zatoką Genueńską należącą do Morza Śródziemnego.

Jak przewiduje Damian Dąbrowski, dziś i jutro czekają nas największe opady w tym roku. Śnieg będzie bardzo ciężki. Lokalnie może wytworzyć śniegołomy, które z kolei przyczynić się mogą do przerw w dostawie prądu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców