Powiat tarnogórski poleca się na upały. Siedem basenów i zalewów, które warto odwiedzić

W Tarnowskich Górach i okolicach nie brakuje miejsc, gdzie można się schłodzić w gorące, wakacyjne dni. Jeden kąpieliska zna cała okolica, inne jeszcze czekają na odkrycie przez gości, wszystkie warto zobaczyć.

Basen pod chmurką? Jak najbardziej!

Wiele osób kojarzy Tarnowskie Góry z Parkiem Wodnym. I słusznie. Znajdziemy tam i basen ze sztuczną falą, i sportowy, i wir wodny, i jacuzzi, a nawet plac zabaw dla maluchów. To jednak nie jedyne tego typu atrakcje w powicie. Radzionków, Krupski Młyn czy Tworóg również oferują miejsca kąpielowe, ale pod otwartym niebem. Co ważne, w dwóch ostatnich miejscowościach możemy mniej obawiać się tumów gości.

Nie tylko Nakło-Chechło

O tym zalewie słyszał chyba każdy. W weekendy jedna z głównych atrakcji gminy Świerklaniec przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeśli szukamy miejsca mniej popularnego, a równie pięknego, warto skierować się w stronę Kalet czy Pniowca. Malownicze widoki, spotkanie z przyrodą i chwila spokojnego odpoczynku gwarantowana.

W powyższej galerii podajmy przydatne informacje o najlepszych kąpieliskach oraz zalewach powiatu tarnogórskiego. Zapraszamy do ich przejrzenia i wybrania się nad wodę, póki pogoda nas rozpieszcza.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon