Pożar na terenie Elektrowni Jaworzno. Na miejscu działają liczne zastępy straży pożarnej

Z OSTATNIEJ CHWILI. Na terenie Elektrowni Jaworzno w Jaworznie (woj. śląskie) dzisiaj, 4 czerwca 2024 r., wieczorem wybuchł pożar. Na miejscu już działają liczne zastępy straży pożarnej.

Jak się dowiadujemy, na terenie Elektrowni Jaworzno w Jaworznie, w budynku Nastawni Blokowej 910 MW, we wtorek 4 czerwca 2024 r. wieczorem (tuż przed godz. 21) wybuchł pożar. Na miejsce wezwano liczne zastępy straży pożarnej, nie tylko z Jaworzna, ale również z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz innych ościennych miast, w tym z Katowic.

- Zapalił się olej układu hydraulicznego wentylatora spalin - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, mł. kpt. inż. Michał Dyl. - Udało nam się szybko opanować tę sytuację. Nikt nie został poszkodowany w wyniku pożaru - dodaje.

Z powodów bezpieczeństwa blok został czasowo wyłączony z użytkowania.

Na miejscu działało 17 zastępów straży pożarnej.

- Na terenie bloku 910MW w Jaworznie miał miejsce pożar, który został ugaszony - informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Taurona. - Zapalił się olej układu hydraulicznego wentylatora spalin. Zdarzenie zostało szybko opanowane. Brak poszkodowanych. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone przez zastępy straży pożarnej. Blok ze względów bezpieczeństwa został odstawiony - dodaje.

O godz. 23:45 sytuacja została opanowana. Na miejscu pozostaje zastęp do dozorowania. Nie ma zagrożenia wystąpienia przerw w dostawach energii elektrycznej.

Jak czytamy na stronie internetowej właściciela Elektrowni Jaworzno, spółki Tauron Wytwarzanie, Jaworzno III to dwa zakłady: Elektrownia II i Elektrownia III. Elektrownia III, jako zawodowa elektrownia cieplna produkująca energię elektryczną o osiągalnej mocy elektrycznej 1534 MWe i osiągalnej mocy cieplnej 390,2 MWt.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Dworzec autobusy katowice

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar na podziemnym dworcu autobusowym w Katowicach. Zapaliło się paliwo z myjki ciśnieniowej

Autor: Katarzyna Pachelska

02/06/2024

Pozar skaldowiska odpadow Siemianowice Slaskie

Może Cię zainteresować:

Biegły oglądał pożarzysko w Siemianowicach Śląskich. Prokuratura przesłuchała pierwszych świadków

Autor: Michał Wroński

23/05/2024

Bielsko biala zalania 4 czerwca 03

Może Cię zainteresować:

Powódź błyskawiczna w Bielsku-Białej. Burze i katastrofalne ulewy na południu woj. śląskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

04/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon