Pożar obory w Kidowie. Spłonęło 6 ton zboża. Strażacy uratowali 50 sztuk bydła

W nocy z wtorku na środę, 19/20 lipca 2022 r., doszło do pożaru obory w Kidowie, niedaleko Zawiercia. W pożarze spłonęły bele słomy oraz 6 ton zboża. Strażakom udało się uratować 50 sztuk bydła.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Kidowie we wtorek, 19 lipca 2022 r., o godzinie 23.14. Zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku gospodarczego, na którego poddaszu przechowywana była słoma i zboże. W budynku znajdowała się także obora, z której strażacy ewakuowali 50 sztuk bydła. - Na miejscu w kulminacyjnym momencie działało 13 zastępów straży pożarnej. Doszło do pożaru dachu obory. Większość dachu uległa spaleniu, ponadto w oborze zgromadzonych było 200 bel słomy. Spaleniu uległo 6 ton zboża. Ewakuowano 50 sztuk bydła – mówi oficer prasowy KPP Straży Pożarnej w Zawierciu asp. Grzegorz Nowak.

Działania dalej trwają

Oficer prasowy poinformował, że rano w środę, 20 lipca 2022 r., zawierciańscy strażacy dalej prowadzą działania związane z dogaszaniem pożaru obory w Kidowie. – Na miejscu działają cztery zastępy straży pożarnej. Zadania strażaków polegają na przerzuceniu całej słomy, która była zgromadzona w oborze w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – informuje oficer prasowy KPP Straży Pożarnej w Zawierciu asp. Grzegorz Nowak.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, ale działania na miejscu dalej trwają. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Zdjęcia: Zawiercie112

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon