Ugaszono pożar w Elektrowni Jaworzno II. Z ogniem walczono na wysokości 15 metrów

W środę, 10 sierpnia 2022 r., na terenie Elektrowni Jaworzno II doszło do pożaru taśmociągu. Do zdarzenia wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Akcję gaśniczą utrudniała wysokość. Akcja gaśnicza trwała około półtorej godziny.

Jaworzno112.pl
Pożar w Jaworznie

Na terenie Elektrowni Jaworzno II o godzinie 16.05 zgłoszono wybuch pożaru taśmociągu, który znajduje się na wysokości około 15 metrów. Jak informował rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Aneta Gołębiowska pożarem miało być objęte 10 metrów taśmociągu. Nie wiadomo co spowodowało wybuch pożaru.

Pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni

Pożar potwierdził oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie mł. bryg. Marcin Ziemiański. Do zdarzenia wysłano 11 zastępów straży pożarnej. W związku z pożarem nikt nie ucierpiał. Cała akcja gaśnicza trwała półtorej godziny. – Miał miejsce pożar taśmociągu na terenie Elektrowni Jaworzno II. Do zdarzenia zostało skierowanych 11 zastępów straży pożarnej. Pożar został szybko opanowany, nie rozprzestrzenił się na inne elementy. Był to taśmociąg zewnętrzny – mł. bryg. Marcin Ziemiański.

Elektrownia Jaworzno II

Na terenie elektrociepłowni znajdziemy kotłownie, maszynownie, budynki oddziału nawęglania, gospodarki wodnej, zaplecze magazynowe, warsztaty remontowe, chłodnie kominowe oraz budynki administracyjne

Elektrownia II pełni rolę elektrociepłowni miejskiej. Składa się z dwóch części. Stara, niezmodernizowana część wyposażona jest w jeden kocioł pyłowy PK-10p produkujący energię cieplną w układzie blokowym. W nowszej części produkowana jest energia elektryczna i cieplna w układzie blokowym - dwa kotły fluidyzacyjne pracują z dwoma turbinami ciepłowniczo-kondensacyjnymi. Jak zaznacza Tauron spalanie węgla odbywa się w sposób ekologiczny.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon