Pożar Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Nie żyje jeden z pacjentów

Do tragicznego pożaru przy ulicy PCK doszło na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w dzielnicy Tysiąclecie. Na III piętrze budynku ogień pojawił się w jednej z sal oddziału neurologii. Jeden z pacjentów w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, natomiast drugi został przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury i biegłych.

Pożar Szpitala w Częstochowie

AKTUALIZACJA 02.06.2022, 14:11

Do dwóch wzrosła liczba ofiar, które zginęły w wyniku pożaru w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. 50-letni pacjent, który został przetransportowany przez śmigłowiec LPR, zmarł w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń. Jak podaje PAP, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez jednego z pacjentów.

W środę, 1. czerwca przed godziną 16 doszło do wybuchu pożaru na III piętrze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Ogień pojawił się w jeden z sal oddziału neurologii. Łącznie ewakuowano 23 osoby - jeden z pacjentów poniósł śmierć, natomiast drugi śmigłowcem LPR, który lądował na boisku Szkoły Podstawowej nr 31, został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jego stan jest poważny.

Kamil Dzwonnik, oficer prasowy KM PSP w Częstochowie poinformował, że w akcji gaśniczej brało udział 16 jednostek straży pożarnej. - Strażacy byli na miejscu po siedmiu minutach. Pożar był rozwinięty, ale stosunkowo szybko został ugaszony - wyjaśnia rzecznik.

Szybkie i sprawne działania straży

Cała akcja ratunkowa zakończyła się ok. 16:26. strażacy z PSP zakończyli swoje działania przed godziną 21. Całkowitemu zniszczeniu uległa sala, w której doszło do wybuchu pożaru.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności wybuchu pożaru w częstochowskim szpitalu. Na miejscu przez kilka godzin pracowali: funkcjonariusze policji, biegły z zakresu pożarnictwa i prokurator.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Interwencja straży częstochowa

Pożar mieszkania w Częstochowie. Nie żyje mężczyzna

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny