(Prawie) śląskie tygrysy w Opolu. W ogrodzie zoologicznym na świat przyszły młode Diego i Umy. „Wkrótce zainstalujemy ekran w pawilonie dużych kotów”

Zoo w Opolu podzieliło się radosną nowiną. Na terenie ogrodu na świat przyszły trzy tygrysy amurskie, czyli – syberyjskie. Gatunek ten jest bardzo rzadki, a na początku XX wieku był na granicy wymarcia. Dzięki pracy ogrodów zoologicznych populacja tygrysów zwiększa się, a ich liczebność obecnie szacuje się na około 560 osobników.

W opolskim zoo na świat przyszły trzy tygrysiątka

We wtorek, 19 września opolskie zoo ogłosiło, że na świat przyszły trzy tygrysiątka. Chłopcy skończyli już czwarty tydzień i zdrowo rosną pod opieką mamy Umy.

W ZOO Opole urodziły się 3 tygrysiątka. Tygrysy Amurskie. Są silne i zdrowe i słodkie i śliczne Ich tata ma na imię Diego, a mama Uma. Rodzice mieszkają w naszym zoo. (...) Dzięki zoo udaje się ochronić gatunek – poinformował Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opole.

Obecnie maluchy osiągają wagę zaledwie kilku kilogramów, jednak pod okiem mamy rosną jak na drożdżach. W dorosłym życiu osobniki mogą osiągnąć wagę nawet 300 kilogramów i 3 metry długości. Tygrysy syberyjskie (amurskie) to największe z obecnie występujących gatunków tygrysów. Tygrysiątka już wkrótce będzie można zobaczyć na wybiegu ogrodu zoologicznego.

Uma bardzo niechętnie dopuszcza kogokolwiek do swoich maluchów, ale opiekunowie muszą wykonać zabiegi m.in. odrobaczania – możemy podglądać ich pracę na ekranach monitoringu, wkrótce zainstalujemy podobny ekran w pawilonie dużych kotów, żeby odwiedzający też mogli zajrzeć do małych tygrysków – relacjonuje zoo w Opolu.

Przypomnijmy, że w Polsce po raz ostatni tygrysy syberyjskie przyszły na świat w sierpniu 2022 roku. Wówczas w zoo w Zamościu narodziły się dwa tygrysiątka – samice.

Urodziny śląskiego ogrodu zoologicznego

Może Cię zainteresować:

Otwarcie pawilonu lasu deszczowego i promocyjn ceny biletów. Zbliżają się 65. urodziny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Autor: Martyna Urban

15/09/2023

Małe smoki z chorzowskiego zoo To agamy kołnierzaste

Może Cię zainteresować:

Małe smoki z chorzowskiego zoo. To agamy kołnierzaste

Autor: Redakcja

24/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców