Premier Mateusz Morawiecki jedzie do KWK Pniówek. Poszukiwanych jest ośmiu górników

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do KWK Pniówek, gdzie doszło do dwóch wybuchów metanu. Nadal poszukiwanych jest osiem osób, jednak akcję wstrzymano z powodu wysokiego zagrożenia kolejnym wybuchem.

KPRM
Mateusz Morawiecki

W środę, 20 kwietnia, w ścianie N-6 Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek w Pawłowicach doszło najprawdopodobniej do dwóch wybuchów metanu. Podczas pierwszego w rejonie zagrożenia było 42 górników, spośród których 21 trafiło już do szpitali, a trzech nie zdołało wydostać się na powierzchnię. Podczas drugiego w rejonie zagrożenia było siedmiu ratowników, z którymi utracono kontakt.

Biuro prasowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformowało, że potwierdzono śmierć trzech osób. Osiem jest wciąż poszukiwanych, jednak akcję trzeba było wstrzymać z powodu zagrożenia kolejnym wybuchem.

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do KWK Pniówek

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jest w stałym kontakcie z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem, który jest już w KWK Pniówek. On sam również zapowiedział swój przyjazd.

- Udam się na Górny Śląsk. Prawdopodobnie będzie to niezwykle ciężka akcja ratunkowa. Myślami jestem z górnikami. Miejmy nadzieję, że uda się ich uratować - powiedział Mateusz Morawiecki.
KWK Pniówek 2

Może Cię zainteresować:

Wybuch metanu w kopalni Pniówek. Potwierdzono śmierć czterech osób. Trwają poszukiwania ośmiu

Autor: Patryk Osadnik

20/04/2022

Uwaga pilne uwaga

Może Cię zainteresować:

Wybuchy metanu w kopalni Pniówek. Pięciu górników zginęło, siedmiu jest zaginionych

Autor: Patryk Osadnik

22/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon