Prezent pod choinkę dla motocyklisty – co wybrać?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami, ale nie wszystkie gwiazdkowe prezenty zostały wybrane i zapakowane. Właściwie problemem nie jest brak chęci, bo ich jest pod dostatkiem. Okazuje się, że nie lada wyzwaniem jest znalezienie idealnego prezentu pod choinkę dla miłośnika dwóch kółek. Może w takim wypadku, warto postawić na upominki, bez których nie może się obejść żaden motocyklista? Poznajcie je.

Prezent pod choinkę dla motocyklisty – co wybrać?

Świąteczny prezent dla motocyklisty – czyli jaki?

Znalezienie wymarzonego gwiazdkowego prezentu dla motocyklisty, wcale nie musi być trudny. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czego obdarowywana osoba potrzebuje. Może brakuje jej akcesoriów motocyklowych, a może elementów garderoby - jak na przykład rękawic motocyklowych, ochraniaczy czy kombinezonu? Poznając odpowiedź na to pytanie, można nieco zawęzić obszar poszukiwań. Mimo wszystko, żaden motocyklista nie może obejść się bez kurtki oraz spodni. Powód? Przecież to właśnie profesjonalna odzież ma wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty.

Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna?

Dobre pytanie. Bez wątpienia kurtka motocyklowa to oryginalna propozycja gwiazdkowego prezentu. Niemniej, jej zakup powinien być dobrze przemyślany. Dlaczego? Cóż, wiele sklepów internetowych oferuje motocyklowe kurtki skórzane (np. https://www.intermotors.pl/oferta/kurtki-skorzane-5010750~93525) oraz kurtki tekstylne. Jak można się słusznie domyślać, różnie je materiał wykonania, który zdecydowanie wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo motocyklisty. Zatem, jaki rodzaj kurtki najlepiej wybrać?

Kurtka tekstylna

Kurtki tekstylne są wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału, który doskonale sprawdzi się podczas wielogodzinnych podróży. Dodatkowo, ten rodzaj garderoby motocyklisty jest wodoodporny, szybko się suszy i nie wymaga specjalnej pielęgnacji - przy zmiennej pogodzie to oczywista zaleta. Niemniej, to co różni kurtkę tekstylną od kurtki skórzanej to mniejsza wytrzymałość.

Kurtka skórzana

Skórzane kurtki cieszą się sporą popularnością pośród motocyklistów i nic w tym dziwnego. Ten element garderoby wyróżnia spora odporność na przetarcia oraz przebicia. Co więcej, skóra idealnie dopasowuje się do sylwetki motocyklisty, przez co podnosi komfort użytkowania. Oczywiście, warto pamiętać, że skórzana kurtka może wiernie służyć przez wiele lat i wciąż doskonale się prezentować. Idealnym uzupełnieniem tej części motocyklowej garderoby są skórzane spodnie (np. https://www.intermotors.pl/oferta/spodnie-skorzane-5010752~93528. Warto pamiętać, że zarówno skórzane spodnie, jak i kurtka powinny być dostosowane do stylu jazdy miłośnika dwóch kółek.

Podsumowując, wybór kurtki dla motocyklisty powinien być dobrze przemyślany, ponieważ głównym zadaniem tej części garderoby jest zapewnienie największego bezpieczeństwa.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon