Prezentacja "śląskiej dziesiątki" Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, wspólnie z posłem Borysem Budką, zaprezentowali „śląską dziesiątkę” Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.

T. Staniek
Borys Budka i Mirosława Nykiel
- Z nami jest tu wspaniała drużyna. Najlepsi z najlepszych, bo tak wydelegowaliśmy ludzi, żeby o te euro mandaty walczyć! – podkreślił marszałek.

I tak, w Okręgu 11 (województwo śląskie) o mandaty Parlamentu Europejskiego w zbliżających się wyborach zaplanowanych na 9 czerwca 2024, powalczą kolejno:

  1. Borys Budka,
  2. Mirosława Nykiel,
  3. Łukasz Kohut,
  4. Krystyna Szumilas,
  5. Wojciech Król,
  6. Katarzyna Stachowicz,
  7. Bartłomiej Sabat,
  8. Grażyna Kulik,
  9. Przemysław Witek,
  10. Krzysztof Gadowski.

Podczas spotkania, lider Koalicji Obywatelskiej w regionie, podkreślił także, że zbliżające się wybory pozwolą na właściwe ulokowanie europejskich środków w całym Śląskiem. Saługa przypomniał, że unijne budżety planowane są w 7-letniej perspektywie (2021-2027), co w praktyce oznacza wiele korzyści, przede wszystkim dla mieszkańców.

- Decydujemy o ponad 22 miliardach złotych, decydujemy o tym, gdzie trafią te pieniądze i jak zmienią życie naszych mieszkańców. Ta perspektywa europejska jest rozpędzona. Kilka tysięcy projektów. Prawie wszędzie gdzie jesteśmy, każdy mieszkaniec województwa śląskiego dotknie naocznie tych środków, bo one poprawiają nasze codzienne życie - wyjaśnił Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon