Prezydent Tychów wystartuje w wyborach parlamentarnych. Andrzej Dziuba: „Pora, żeby w mieście nastąpiła zmiana warty”

Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba wystartuje w tegorocznych wyborach do parlamentu. Jak mówi, po ponad 23 latach przyszła pora, aby w mieście nastąpiła „zmiana warty”. – Mam 67 lat. Pora, żeby ktoś młody przejął stery. Wiem że oddaję miasto w bardzo dobrym staniepodkreśla Dziuba.

fot. Urząd Miasta Tychy
Andrzej Dziuba

Nazwisko Andrzeja Dziuby pojawiło się oficjalnie na liście kandydatów paktu senackiego. Będzie jednym z reprezentantów Ruchu Samorządowego „Tak. Dla Polski”. Prezydent Tychów po 23 latach pracy w roli samorządowca podjął decyzję o kandydowaniu do parlamentu. Jak przyznał, jego decyzja motywowana była częściowo... wiekiem.

Mając ten bagaż doświadczeń zdobyty przez ponad 23 lata pracy, trudno powiedzieć sobie, że odtąd będę zajmował się tylko wnukami. Pomyślałem sobie, że być może te doświadczenie i umiejętność pracy z ludźmi, bo przecież my samorządowcy jesteśmy najbliżej problemów i możemy rozmawiać o transporcie publicznym, służbie zdrowia, szkołach, trudno było mi ten bagaż zostawić na boku. Dlatego złożyłem propozycję senatorowi Frankiewiczowi, że jeżeli uzna, że moje doświadczenie może się do czegoś przydać, to jestem gotów. Okazało się, że ktoś potrafił to docenić i jestem na liście paktu senackiego – mówił Andrzej Dziuba w dzisiejszej (29 sierpnia 2023) Rozmowie Dnia Radia Piekary.

„Nigdy nie zarządzałem miastem sam”

Prowadzący Rozmowę Dnia red. Marcin Zasada zwrócił uwagę na fakt, że poziom sprawczości na poziomie samorządu i parlamentu jest zupełnie na innym poziomie. Tymczasem zdaniem prezydenta Tychów doświadczenie zdobyte przez ponad 23 lata jest zupełnie wystarczające, by podjąć się nowego wyzwania.

Na pewne rzeczy przychodzi odpowiedni czas. Mam 67 lat i pora, żeby w mieście nastąpiła zmiana warty, żeby ktoś młody przejął stery. Oddaję miasto w bardzo dobrym stanie. Nigdy nie zarządzałem miastem sam, zawsze to był zespół ludzi i ten zespół zostaje. Jestem z tego najbardziej dumny. Sztuką jest zawsze dobierać lepszych od siebie, którzy chcieliby pracować na tą markę i tak się udało w Tychach. To dzięki nim moje odejście nie będzie miało żadnego znaczenia dla rozwoju miasta – tłumaczył Dziuba.

Jak przykład dobrej kondycji Tychów Dziuba przywołał ranking Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2022 rok, w którym miasto zajęło drugie miejsce, zaraz po Warszawie.

Kto mógłby zastąpić Dziubę na stanowisku prezydenta miasta? Mówi się o Macieju Gramatyce.

To jest chyba naturalne i logiczne. Obserwuję swoich najbliższych współpracowników przez kilkanaście godzin na dobę, czasami siedem razy w tygodniu i wiem doskonale co sobą reprezentują i jakimi są ludźmi. Wiem, że Maciek na pewno będzie bardzo dobrym kandydatem – podsumował Andrzej Dziuba.

Andrzej dziuba

Może Cię zainteresować:

Potwierdziły się pogłoski. Prezydent Tychów Andrzej Dziuba startuje w wyborach do Senatu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Umowa na Kolej Plus Bytom Chebzie MIW 7

Może Cię zainteresować:

Pamiętacie zdjęcie polityków PiS czuwających nad podpisaniem umowy na Kolej Plus? Kogoś na nim brakowało. „Nie pchamy się tam, gdzie nas nie proszą”

Autor: Redakcja

18/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon