Andrzej Małecki nowym rektorem AWF w Katowicach. We wrześniu zastąpi na stanowisku Grzegorza Jurasa

Prof. Andrzej Małecki został wybrany nowym rektorem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Ceniony neurofarmakolog i neurolog zastąpi na tym stanowisku prof. Grzegorza Jurasa.

AWF Katowice
Andrzej malecki nowy rektor awf katowice

W czwartek, 25 stycznia 2024 r., zakończyły się wybory rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, na kadencję 2024 - 2028. Uczelniana Komisja Wyborcza poinformowała, że w wyborach wzięły udział cztery spośród ośmiu osób uprawnionych do głosowania. Decyzją Kolegium Elektorów Uczelni, nowym rektorem został wybrany prof. dr hab. n. med. Andrzej Małecki, dotychczasowy dyrektor Instytutu Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF.

Andrzej Małecki jest neurofarmakologiem, neurologiem oraz profesorem doktorem habilitowanym nauk medycznych, od 2010 r. związanym z katowicką AWF. Przez dwie kadencje, w latach 2012 - 2020, sprawował na tej uczelni funkcję prorektora ds. nauki. Zorganizował od podstaw Instytut Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu AWF Katowice, którego został pierwszym dyrektorem. W swojej karierze naukowej odbywał staże m.in. w Zakładzie Neurochemii Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie oraz pracował jako postdoc na Uniwersytecie Kentucky w USA. Od 2017 r. jest przewodniczącym Rady Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA.

Kadencja Andrzeja Małeckiego rozpocznie się 1 września 2024 r., kiedy zastąpi na stanowisku obecnego rektora AWF w Katowicach prof. Grzegorza Jurasa.

Tydzień sztucznej inteligencji w Mieście Nauki

Może Cię zainteresować:

Tydzień Sztucznej Inteligencji w Mieście Nauki 2024, ale nie tylko w Katowicach. Sprawdźcie program i korzystajcie!

Autor: Katarzyna Pachelska

29/01/2024

Giganci programowania bytom 08

Może Cię zainteresować:

Giganci Programowania nauczą twoje dziecko, jak mądrze i produktywnie korzystać z komputera

Autor: Katarzyna Pachelska

27/01/2024

List intencyjny program badan slask

Może Cię zainteresować:

Pierwszy w Polsce regionalny program finansowania badań naukowych powstanie w woj. śląskim. Podpisano list intencyjny w sprawie powołania „Programu naukowego dla Śląska”

Autor: Katarzyna Pachelska

25/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon