Prognoza pogody Damiana Dąbrowskiego. W czwartek prognozowany deszcz, burze, grad i porywisty wiatr

Damian Dąbrowski, zaufany śląski meteorolog, przedstawił prognozę pogody na czwartek, 5 maja. Świętochłowiczanin zapowiedział na dziś burze z gradem, ulewny deszcz oraz porywisty wiatr.

Burza Damian Dąbrowski

Prognoza pogody na 5 maja nie napawa optymizmem. Poranek ciepły i na ogół bez opadów. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu. W ciągu dnia zachmurzenie będzie się nasilać. Od małego na północy regionu po całkowite na południu, gdzie rano może przejściowo pokropić. Później w ciągu dnia sporo przejaśnień.🌤️

- Dopiero późnym popołudniem oraz wieczorem wypiętrzą się chmury konwekcyjne, które w wielu miejscach przyniosą opady, a punktowo również burze, w czasie których może mocniej polać. Lokalnie możliwy drobny grad. Temp. max. ok. 19/21°C. Wiatr słaby z kierunków południowych, jedynie w czasie burz silny i porywisty. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa - przewiduje Damian Dąbrowski.

Według wstępnej prognozy Damiana Dąbrowskiego w weekend od 6 do 8 maja dominować będzie zachmurzenie i opady deszczu. Punktowo możliwe także burze. Temperatura w większości regionu od 17 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

Ostrzeżenie IMGW

W czwartek, 5 maja Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach przesłał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dotyczące burz z gradem, które obowiązują w godzinach 11-23 na terenie powiatów: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński i żywiecki, oraz od godz. 13 do 23 w pozostałej części woj. śląskiego. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, a miejscami możliwy także grad.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Elka Park Śląski

„Elka” świętuje 55. urodziny. Przejażdżka za 5 złotych

Niebezpieczna sytuacja na basenie w Sosnowcu

W Sosnowcu dziecko tonęło obok dorosłych. Krok od tragedii

Plac do Radości Libero

Odnowiona strefa zabawy przed Galerią Libero w Katowicach

Planetarium Śląskie otwarcie 22

Tłumy ruszyły oglądać nowe Planetarium Śląskie

W najbliższy piątek, 10 czerwca, można będzie spróbować tradycyjnie pieczonego chleba z rudzkiego piekaroka.

Piknik pod piekarokiem

Katowice Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa 2

Dzień Weterana w Katowicach i piknik w Parku Śląskim

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców