Projekt „Młodzieżowi liderzy siemianowickiej zmiany” dobiegł końca. 24 osoby, 8 miesięcy działań. Czas na podsumowanie

W poniedziałek, 28 listopada, w Willi Fitznera w Siemianowicach Śląskich zorganizowane zostanie seminarium zakończenia projektu „Młodzieżowi liderzy siemianowickiej zmiany”.

Fot. Młodzież dla Siemianowic
Młodzieżowi liderzy

„Młodzieżowi liderzy siemianowickiej zmiany” to program, który miał zwiększyć udział i zaangażowanie siemianowickiej młodzieży w lokalne działania. W projekcie uczestniczyło 24 młodych osób, a sam program trwał 8 miesięcy.

Uczestnicy programu zwiększą kompetencje potrzebne do aktywności oraz poczucie realnego wpływu na lokalną społeczność dzięki podejmowaniu działań sensownych i wartościowych, skonsultowanych z administracją w drodze dialogu – wyjaśniała Anna Zasada-Chorab, prezes stowarzyszenia „Wspólnie dla Siemianowic”, które realizowało projekt.

Program podzielono na cztery etapy. W etapie pierwszym działała Akademia Młodzieżowych Liderów, z kolei etap drugi to było wyznaczenie obszarów rozwojowych i problemowych, trzeci – przygotowanie i ewaluacja działań obywatelskich, zaś czwarty – aktywność lokalna grup młodzieżowych liderów. Zorganizowano między innymi także warsztaty filmowe, fotograficzne i dziennikarskie. Dodajmy, że projekt sfinansowały Islandia, Liechtenstein i Norwegia z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programy Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Niezwykła młodzież z Siemianowic uczestniczyła w projekcie realizowanym przez nasze stowarzyszenie „Wspólnie dla Siemianowic”. Projekty Norweskie mają na celu wzmacnianie demokracji, uczenia postaw obywatelskich i partycypacji społecznej. Taki był też nasz projekt; inspirujący, uczący kreatywności , kształtujący postawy tolerancji i zaangażowania w sprawy społeczne – podsumowała Anna Zasada-Chorab.

Poniedziałkowe seminarium zakończenia projektu „Młodzieżowi liderzy siemianowickiej zmiany” w Willi Fitznera rozpocznie się o godzinie 18.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny