Prorosyjskie bilboardy w Gliwicach. "Wpisują się w sposób działań rosyjskiej propagandy"

W Gliwicach zawieszono bilboardy Polskiego Ruchu Antywojennego. - Leszek Sykulski jest jednym z komentatorów infekujących polską przestrzeń informacyjną tezami zbieżnymi z przekazem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce. To bardzo szkodliwe działania - przestrzega na Twitterze Stanisław Żaryn.

FB: Leszek Sykulski
Bilbordy "Nie idźmy na tę wojnę"

W czwartek, 16 lutego 2023 r., w Gliwicach zawieszono dwa bilboardy z hasłem "Nie idziemy na tę wojnę". To pierwsza w kraju uliczna inicjatywa Polskiego Ruchu Antywojennego, który pod przykrywką patriotyzmu i pacyfizmu prowadzi prorosyjską działalność.

Propaganda Władimira Putina od razu wykorzystała tę kampanię. Sęk w tym, że kiedy ją zapowiadano, Polski Ruch Antywojenny nie miał jeszcze pieniędzy na bilboardy. Stworzono więc fotomontaż, na którym miała znajdować się Częstochowa, a tak naprawdę był to Tallin - stolica Estonii.

Tym razem bilboardy są jednak prawdziwe. Na jednym widzimy dziecko z misiem na gruzowisku, a także płonące budynki oraz gliwicką radiostację.

Szlaki wzdluz stokow jesenikow

Może Cię zainteresować:

Marcin Nowak: Zimny Prysznic i knedliki. Czyli z wizytą na zimowym "dachu Górnego Śląska”

Autor: Marcin Nowak

19/02/2023

"Wpisują się w sposób działań rosyjskiej propagandy"

Na czele Polskiego Ruchu Antywojennego stoi Leszek Sykulski, który do niedawna był znany jako ekspert od geopolityki. Pracował nawet jako analityk ds. bezpieczeństwa w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Leszek Sykulski jest jednym z komentatorów infekujących polską przestrzeń informacyjną tezami zbieżnymi z przekazem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce. To bardzo szkodliwe działania - przestrzega na Twitterze Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej. - Tezy Leszka Sykulskiego wpisują się w sposób działań rosyjskiej propagandy przeciwko Zachodowi. Kreml wykorzystuje te same tezy, by osłabiać Zachód - podkreślił.

W związku z prorosyjską działalnością, Leszek Sykulski został zwolniony z Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Polski Ruch Antywojenny sprzeciwia się zaangażowaniu Polski w wojnę, która trwa w Ukrainie. Powtarza hasła o "ukrainizacji Polski" i krytykuje współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

W konferencji, podczas której zapowiedziano działalność Polskiego Ruchu Antywojennego, wziął udział także Sebastian Pitoń - znany działacz ruchów sprzeciwiających się obostrzeniom w czasie pandemii COVID-19.

Ratownicy górniczy z PGG w Turcji

Może Cię zainteresować:

Ratownicy górniczy w Turcji. Przeczesują gruzowiska w poszukiwaniu ludzi. "Widoki są makabryczne"

Autor: Patryk Osadnik

14/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Projekt bez tytułu 1

Sytuacja we Lwowie. "Na rogatkach miasta umocnienia"

Rosjanie wiedzą kiedy Ukraina skapituluje

Koniec Ukrainy już blisko. Datę końca podał jasnowidz

Grzegorz Tobiszowski

Dziesiątki tysięcy złotych na kampanię posła PiS

Kaczynski Radom

Kaczyński w Radomiu: "Węgiel ze Śląska jest słabej jakości"

Mieszkaniec Chorzowa i ruska flaga

Chorzów. Wywiesił rosyjską flagę w oknie. Został eksmitowany

Morawiecki w Rudzie Śląskiej

Dlaczego polityczni liderzy spędzą wakacje w Rudzie Śląskiej

Fotel prezydenta Rudy Śląskiej wkrótce zajmie komisarz wyznaczony przez premiera.

Ruda Śląska czeka na komisarza, wiceprezydenci pakują rzeczy