Puchar Kontynentalny: hokeiści GieKSy w Cortina d'Ampezzo zagrają o finał. Mistrzowie Polski poznali swoich rywali

Hokeiści GKS Katowice poznali swoich rywali w rywalizacji o Puchar Kontynentalny. Mistrzowie Polski włączą się do rozgrywek w trzeciej rundzie – w listopadzie, w Cortina d'Ampezzo, walczyć będą o awans do turnieju finałowego.

Fot. FB/ GKS Katowice Hokej
Mistrzowie Polski zagrają w Pucharze Kontynentalnym

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie mistrz Polski nie zagra w Lidze Mistrzów, która stała się jeszcze bardziej elitarna – zamiast 32 grać w niej będą tylko 24 zespoły. Co więcej, Polska nie otrzymała żadnej z pięciu „dzikich kart” – dostały je kluby z Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii i ze Słowacji. W tej sytuacji nasza federacja zdecydowała, że mistrz Polski rywalizować będzie o Puchar Kontynentalny.

W Bratysławie doszło do spotkania klubów uczestniczących w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2023/2024. Ustalono grupy i terminarz rozgrywek 26. edycji tych rozgrywek. Dwie pierwsze rundy rozegrane zostaną we wrześniu i w październiku, a GieKSa swój udział w rozgrywkach rozpocznie od trzeciej rundy. 17-19 listopada mistrzowie Polski zagrają w grupie F, w Cortina d'Ampezzo.

We Włoszech rywalami GieKSy będą włoski SGC Hafro Cortina, duński Herning Blue Fox oraz zwycięzca grupy D z drugiej rundy rozgrywek, która swoje mecze rozegra w Belgradzie. W grupie D zagrają SKHL Crvena Zvezda, Hockey Club Sokil Kyiv, Ferencvarosi TC i zwycięzca grupy B z pierwszej rundy eliminacji (KHL Zagreb, Skautafelag Reykjavikur, HC Panter bądź Kaunas City).

Do finału awansują dwie najlepsze drużyny z dwóch grup trzeciej rundy. Turniej finałowy zaplanowany został na 12-14 stycznia 2024 roku, a jego gospodarzem będzie któryś z finalistów. Dodajmy, że GKS po raz ostatni w Pucharze Kontynentalnym rywalizował w sezonie 2018/19 zajmując w finałowym turnieju w Belfaście trzecie miejsce.

Hokeiści GKS Katowice obronili tytuł mistrzów Polski

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Lisiecki: Hokeiści z Katowic mają lód w żyłach. Cztery dogrywki w półfinale, a potem... Ósme mistrzostwo!

Autor: Grzegorz Lisiecki

31/03/2023

Grzegorz Pasiut 1

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Pasiut, kapitan hokeistów GKS Katowice, o kolejnym tytule mistrza Polski, Lidze Mistrzów i synu

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon