Rabka-Zdrój – Miasto na cztery pory roku

Rabka-Zdrój to urokliwa miejscowość położona w malowniczej kotlinie, u samego podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Bez wątpienia Rabka-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk dla dzieci i dorosłych. Jej bogactwa naturalne to oczywiście solanki, wykorzystywane głównie do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia. Kuracjusze odwiedzający to niezwykłe miejsce na mapie Polski korzystają z terapeutycznych dobrodziejstw - kąpieli oraz inhalacji solankowych, ale Uzdrowisko Rabka oferuje również całą gamę zabiegów SPA, które pozytywnie wpływają na organizm. Naturalnie nasuwa się pytanie, co jeszcze można robić w Rabce? Szczegóły poniżej.

Fot. Piotr Kuczaj
rabka-zdroj-miasto-na-cztery-pory-roku

Rabka stawia na rozwój!

Zgadza się! Przebywając w Rabce trudno nie wspomnieć o nowoczesnej infrastrukturze uzdrowiskowo-leczniczej oraz sportowo-rekreacyjnej, które stale się rozwijają. Dobrym przykładem są Rabczańskie Bulwary z traktem pieszym i ścieżką rowerową, odnowionymi kładkami, oświetleniem i ciekawymi aranżacjami zieleni. Natomiast rekreację zapewnia: ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrzna i boisko do siatkówki plażowej.

Najnowszą inwestycją w mieście jest Wodny Plac Zabaw, który składa się z kilku fontann m. in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Oczywiście jest też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przygotowano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku.

Rodzinna Rabka

Fot. Piotr Kuczaj

Rabka-Zdrój, „Miasto Dzieci Świata”, zaprasza na odpoczynek całe rodziny. Najmłodszych, ale także tych nieco starszych, nie trzeba zachęcać do zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” czy wizyty w Teatrze Lalek „Rabcio”, w którym wystawiane są spektakle pełne humoru. Sporym zainteresowaniem cieszy się również Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.

Naturalnie sercem miejscowości jest Park Zdrojowy – wymarzone miejsce relaksu. W pobliżu źródła „Helena” znajdują się ogólnodostępna i bezpłatna Tężnia Solankowa oraz Pijalnia Wód Mineralnych. W parku można aktywnie spędzić czas, korzystając z urządzeń sportowych, kortów tenisowych, placów zabaw, miasteczka komunikacyjnego, a także z Skate Parku czy Street Workout.

Fot. Piotr Kuczaj

Komu w drogę, temu czas

Rabka-Zdrój obfituje w trasy turystyczne, przyrodnicze i kulturowe. Przez miasto przebiega klika szlaków pieszych, które chętnie przemierzają zarówno wytrawni wędrowcy, jak i spacerowicze. Uzdrowisko leży m. in. na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak znakowany jest kolorem czerwonym i liczy aż 519 km długości. Z Rabki wiedzie on na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.).

Aby tego było mało, z centrum miejscowości i jej przedmieścia - Zarytego wiodą szlaki na Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), czyli jedną z najwyższych kulminacji Beskidu Wyspowego. Uzdrowisko posiada „Leśną Ścieżkę Edukacyjną” na terenie Uroczyska „Krzywoń”. To właśnie ona ukazuje spacerującym walory przyrodnicze okolicy. Miasto oferuje również trasy kulturowe, które prezentują skarby architektury i kultury regionu (m. in. Szlak Architektury Drewnianej).

Fot. Piotr Kuczaj

Majówka w Rabce? Dlaczego nie!

Rabka-Zdrój zaprasza turystów przez okrągły rok, oferując znakomite warunki do leczenia, wypoczynku i rekreacji oraz różnorakie atrakcje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Niemniej, osoby planujące odwiedzić Rabkę podczas tegorocznej majówki z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Okazuje się, że właśnie podczas długiego weekendu urokliwa górska miejscowość przemieni się w centrum kulturalnych wydarzeń – koncertów, spektakli, występów, a także uroczystości patriotycznych. Niewątpliwie całkiem spore grono osób odlicza dni do koncertu duetu fortepianowego „Śpiewające fortepiany” (zaplanowanego na 1-go maja) lub koncertu Orkiestry Meloarte „Największe przeboje filmowe”, (zaplanowanego 3-go maja.).

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy dopiero planują długi weekend majowy z pewnością powinni rozważyć wypoczynek w Rabce-Zdrój, przecież to właśnie w tym mieście można odpocząć od codziennych obowiązków, podreperować zdrowie, a przede wszystkim tworzyć niesamowite wspomnienia i to w gronie najbliższych.

Fot. Piotr Kuczaj

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zaprasza!
ul. Parkowa 2
34-700 Rabka-Zdrój
tel. 18 26 92 000
WWW I WIRTUALNY SPACER I FACEBOOK

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon