Była radna PiS dołączyła do Polski 2050. "Ludzie dostrzegają, że PiS to nie jest dobra droga"

Anita Skapczyk miała dość tego, co wyprawia PiS. Nie wytrzymała, kiedy PiS ogłosił Polski Ład. Ona sama jest księgową i zna się dobrze na podatkach. Nie była w stanie mówić ludziom, że Polski Ład będzie dla nich korzystny, bo dobrze wiedziała, że nie będzie - powiedział poseł Polski 2050 Michał Gramatyka w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

ARC
Michał Gramatyka

W ubiegłym tygodniu Polska 2025 Szymona Hołowni ogłosiła w woj. śląskim dwa polityczne transfery. Jej szeregi zasilili:

  • Anita Skapczyk - radna Prawa i Sprawiedliwości w Tychach, była kandydatka tejże partii na prezydentkę miasta, zaangażowana m.in. w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy;
  • Dawid Durał - radny Katowic, wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej.

Dlaczego była już radna PiS zdecydowała się na przejście do Polski 2050?

- Startowała również w wyborach do Sejmu z listy PiS i w samych Tychach zdobyła około dwóch i pół tysiąca głosów. Tym bardziej cieszę się, bo tacy ludzie dostrzegają, że PiS to nie jest dobra droga - powiedział Michał Gramatyka, poseł Polski 2050, w poniedziałek, 16 maja, na antenie Radia Piekary.

- Anita Skapczyk miała dość tego, co wyprawia PiS. Nie wytrzymała, kiedy PiS ogłosił Polski Ład. Ona sama jest księgową i zna się dobrze na podatkach. Nie była w stanie mówić ludziom, że Polski Ład będzie dla nich korzystny, bo dobrze wiedziała, że nie będzie - podkreślił Michał Gramatyka.

Polska 2050 szykuje kolejne transfery w woj. śląskim, aby przygotować listy na nadchodzący maraton wyborczy do Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego oraz samorządów. Wybory najprawdopodobniej odbędą się jesienią 2023 roku oraz wiosną i jesienią 2024. Najprawdopodobniej, bo nic tak naprawdę oficjalnie nie wiadomo, choć czas ucieka.

- To jeden z elementów państwa, którego chcemy, jeden z elementów, które mamy w programie wyborczym. Państwo powinno być ostoją, powinno być przewidywalne, a choćby w kontekście wyborów widać, że tak nie jest - dodał Michał Gramatyka w Radiu Piekary.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon