Radni Anita Skapczyk i Dawid Durał przechodzą do Polski 2050 Szymona Hołowni

Radna z Tychów, która niedawno odeszła z PiS oraz znany katowicki radny dołączyli do Polski 2050. Liderzy ugrupowania Szymona Hołowni przedstawili nowe nabytki podczas konferencji w Katowicach.

Paulina Gałbas, 24Zagłębie
Stowarzyszenie Polska 2050 konferencja

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny Szymona Hołowni, który stworzył po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Na czele śląskiego zarządu grupy stoi Mirosław Suchoń - poseł z Bielska-Białej. Teraz do Stowarzyszenia dołączają kolejni członkowie.

Nowe twarze w stowarzyszeniu

Poseł Michał Gramatyka przedstawił nowych przedstawicieli stowarzyszenia na konferencji prasowej na Placu Wolności w Katowicach. Do Polska 2050 dołączyła Anita Skapczyk, która jest radną w Tychach, wybraną z listy Prawa i Sprawiedliwości. Kilka miesięcy temu opuściła klub PiS w tyskim samorządzie. Do ugrupowania Hołowni dołączył także katowicki radny Dawid Durał (wcześniej KO) oraz... mieszkaniec Katowic - Szymon Danielczyk.

- Jestem Tyszanką. Kocham swoje miasto i mieszkańców tego miasta. Chce dalej dla nich pracować. W ruchu chcę skupić się na przedsiębiorcach, być głosem osób prowadzących własną działalność gospodarczą - mówi Anita Skapczyk.

Pełnomocnicy okręgowi na Śląsku

Pełnomocnikiem okręgu na terenie Bielska jest doktor nauk ekonomicznych Dawid Jarco. W stowarzyszeniu skupia się głównie na aspektach gospodarczych i dobrym wykorzystaniu zasobów pieniężnych okręgu. Piotr Strach odpowiadać będzie za okręg, do którego zalicza się m.in. powiat częstochowski. Przykłada on szczególną wagę do ekologiczności.

- Reprezentuję okręg częstochowski, który w województwie jest trochę na peryferiach, ale mamy przez to bardzo dużo do zrobienia - mówił Piotr Strach.

W okręgu tarnogórskim, w którym Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich w 2020 roku uzyskał najwięcej głosów, rolę pełnomocnika pełnić będzie Michał Kopański. W okręgu 30, obejmującym między innymi Jastrzębie Zdrój oraz Wodzisław Śląski na czele stowarzyszenia stać będzie Łukasz Osmalak, który jest radnym powiatu mikołowskiego. Do Stowarzyszenie w tym okręgu należy również wiceprezydent Rybnika - Piotr Masłowski.

W okręgu zagłębiowskim pełnomocnikiem będzie Kamil Wnuk, który w Sosnowcu jest radnym. Zapowiedział on stworzenie dużego, ekologicznego projektu w mieście - „Sosnowiec na zielonym szlaku".

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sejm

Wcześniejsze wybory? Zależy, która nogą wstanie Kaczyński

Sejmik Województwa Śląskiego

Osobna lista „Tak! Dla Polski” w wyborach samorządowych?

Śląska Partia Regionalna

„Skręciliśmy w stronę kabaretu". Mercik o przewrocie w ŚPR.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię Guido

Premier opiekunem PiS na Śląsku. "Koniec epoki kniaziów"

Michał Wójcik

Naczelny ziobrysta Śląska, Zagłębia. Kim jest Michał Wójcik?

Grzegorz Długi

Konkubinat czy małżeństwo? Paweł Kukiz i PiS

Mirosław Suchoń

Minister Czarnek znów serwuje polityczny nadzór nad edukacją