Radni Anita Skapczyk i Dawid Durał przechodzą do Polski 2050 Szymona Hołowni

Radna z Tychów, która niedawno odeszła z PiS oraz znany katowicki radny dołączyli do Polski 2050. Liderzy ugrupowania Szymona Hołowni przedstawili nowe nabytki podczas konferencji w Katowicach.

Paulina Gałbas, 24Zagłębie
Stowarzyszenie Polska 2050 konferencja

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny Szymona Hołowni, który stworzył po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Na czele śląskiego zarządu grupy stoi Mirosław Suchoń - poseł z Bielska-Białej. Teraz do Stowarzyszenia dołączają kolejni członkowie.

Nowe twarze w stowarzyszeniu

Poseł Michał Gramatyka przedstawił nowych przedstawicieli stowarzyszenia na konferencji prasowej na Placu Wolności w Katowicach. Do Polska 2050 dołączyła Anita Skapczyk, która jest radną w Tychach, wybraną z listy Prawa i Sprawiedliwości. Kilka miesięcy temu opuściła klub PiS w tyskim samorządzie. Do ugrupowania Hołowni dołączył także katowicki radny Dawid Durał (wcześniej KO) oraz... mieszkaniec Katowic - Szymon Danielczyk.

- Jestem Tyszanką. Kocham swoje miasto i mieszkańców tego miasta. Chce dalej dla nich pracować. W ruchu chcę skupić się na przedsiębiorcach, być głosem osób prowadzących własną działalność gospodarczą - mówi Anita Skapczyk.

Pełnomocnicy okręgowi na Śląsku

Pełnomocnikiem okręgu na terenie Bielska jest doktor nauk ekonomicznych Dawid Jarco. W stowarzyszeniu skupia się głównie na aspektach gospodarczych i dobrym wykorzystaniu zasobów pieniężnych okręgu. Piotr Strach odpowiadać będzie za okręg, do którego zalicza się m.in. powiat częstochowski. Przykłada on szczególną wagę do ekologiczności.

- Reprezentuję okręg częstochowski, który w województwie jest trochę na peryferiach, ale mamy przez to bardzo dużo do zrobienia - mówił Piotr Strach.

W okręgu tarnogórskim, w którym Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich w 2020 roku uzyskał najwięcej głosów, rolę pełnomocnika pełnić będzie Michał Kopański. W okręgu 30, obejmującym między innymi Jastrzębie Zdrój oraz Wodzisław Śląski na czele stowarzyszenia stać będzie Łukasz Osmalak, który jest radnym powiatu mikołowskiego. Do Stowarzyszenie w tym okręgu należy również wiceprezydent Rybnika - Piotr Masłowski.

W okręgu zagłębiowskim pełnomocnikiem będzie Kamil Wnuk, który w Sosnowcu jest radnym. Zapowiedział on stworzenie dużego, ekologicznego projektu w mieście - „Sosnowiec na zielonym szlaku".

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon