Radny PiS ze Śląska został mistrzem Polski w szachach. Sam zorganizował ten turniej i był jedynym uczestnikiem

Abstrakcyjna historia rodem z filmów Stanisława Barei. Radny PiS Andrzej Matusiak z Jastrzębia-Zdroju został szachowym mistrzem Polski. W tym miejscu pewnie należałyby mu się gratulacje, gdyby nie fakt, że owe „mistrzostwo" radny zdobył w zawodach, które sam organizował. Co więcej, był jedynym ich uczestnikiem.

Andrzej Matusiak

Andrzej Matusiak, radny Prawa i Sprawiedliwości z Jastrzębia-Zdroju został szachowym mistrzem Polski. Należą się gratulacje? Chyba jednak nie. Wszystko dlatego, że radny ten niezbyt prestiżowy w tym momencie tytuł zdobył w zawodach, które współorganizował i w których wziął udział jako jedyny uczestnik. Ale po kolei.

Jak donosi katowicka „Gazeta Wyborcza", radny Matusiak jest szefem Śląskiego Związku Szachowego oraz kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jastrzębiu-Zdroju. Pod koniec sierpnia Śląski Związek Szachowy zorganizował turniej dla pracowników WORD, a honorowy patronat objął Janusz Freitag. Tak, to ten sam odwołany niedawno dyrektor WORD w Katowicach, który wydał grube tysiące na... balony ze swoim nazwiskiem.

Janusz Freitag

Może Cię zainteresować:

Dyrektor WORD zamówił balony z własnym imieniem i nazwiskiem. Zapłacił WORD. Ile?

Autor: Patryk Osadnik

10/11/2022

Wracając jednak do pana Matusiaka. Okazało się, że we wspomnianym turnieju szachowym skierowanym do obecnych i emerytowanych pracowników WORD, wziął udział jedynie... radny Matusiak. Nikt inny się nie zgłosił. Dodajmy, że zwycięzca turnieju miał otrzymać tytuł Mistrza Polski, puchar oraz upominki ufundowane przez firmę Mokate. A szachiści, którzy uplasują się na podium mieli zagwarantowany udział w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych organizowanych w Katowicach.

Zwycięzców się nie sądzi, ale członkowie Śląskiego Związku Szachowego oburzenia jednak nie kryli. W liście do „Gazety Wyborczej" napisali, że „okoliczności w jakich wywalczył ten tytuł, bo są kuriozalne, zupełnie jak z filmów Stanisława Barei".

Co na to sam radny? Z tytuła szachowego mistrza Polski chyba jednak się nie cieszy. Poinformował, że zdobyty puchar i medal przekazał do WORD Katowice, a upominki od Mokate oddał ukraińskiej rodzinie.

Kościoły, które udają kury

Może Cię zainteresować:

Śląskie kościoły, które... udają kury. Pamiętacie jeszcze tę absurdalną zabawę?

Autor: Redakcja

09/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon