Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1! Ofensywny huragan częstochowian

W ośmiu ostatnich spotkaniach Rakowa częstochowski klub zaliczył siedem zwycięstw i remis. Imponującą kondycję częstochowian w tej rundzie widać w tabeli - pierwsze miejsce i cztery punkty przewagi nad Legią, mimo jednego rozgrzanego meczu mniej. W sobotę 5 listopada - w ostatnim meczu na własnym boisku - Raków podejmował Wisłę Płock, którą rozgromił aż 7:1.

To będzie spotkanie najlepszej ofensywy i najlepszą defensywą - mówili komentatorzy przed rozpoczęciem meczu. Drugą część tej tezy szybko obalili zawodnicy Rakowa. Rozpoczęło się od ostrej ofensywy gospodarzy. Już w trzeciej minucie Kun dośrodkował i Gutkovskis główką zdobywa gola. Minutę później - znowu Kun. Bomba i bramkarz w trudem wybiera ją z drogi do siatki. Ale presja Rakowa na bramkę gości nie skończyła się. W 7. minucie po rożnym i zamieszaniu pod bramką - Gutkovskis wbija drugą bramę. W 12. minucie o włos nie wpada samobójcza bramka na 3-0. Nafciarze próbują odzyskać inicjatywę i w 26. minucie robi się gorąco pod bramką Rakowa, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Znów raz za razem atakuje Raków. 34. minuta i faul w polu karnym. Trzy minuty później egzekwuje go... Gutkovskis i... hat-trick! Raków prowadzi 3-0. Wystarczy? Ależ skąd! 41. minuta, świetne rozegranie Tudora, podanie do Gutkovskisa, który z półobrotu pakuje futbolówkę do siatki po raz czwarty!

W 46. minucie Davo zdobywa kontaktową bramkę dla Plocka, ale mimo to goście schodzą do szatni załamani.

Druga połowa wydawać by się mogło upłynie pod znakiem uspokojenia gry. Tak było tylko przez kwadrans. Już w 60. minucie Długosz pięknie ogrywa obronę, podaje do Nowaka, a ten lekko przerzuca wysuniętego bramkarza Płocka i 5-1! Mimo to piłkarze Rakowa nie odpuszczali i praktycznie nie dawali pograć gościom. To jednak nie była gra na czas. W 88. minucie po samodzielnej akcji Koczerhin wbija szóstego gola, a dwie minuty później - siódmego. Raków udowodnił, że jest najlepszą drużyną rundy jesiennej i utrwalił prowadzenie w tabeli z siedmiopunktową przewagą nad drugą Legią Warszawa.