Ranking ekspresów do kawy 2024 - TOP 10 najlepszych modeli

Niemal każdy przyszły właściciel ekspresu do kawy posiada problem z wyborem docelowego urządzenia, które przygotuje pyszną kawę, a jednocześnie jego poziom obsługi będzie zgodny z posiadanymi umiejętnościami. Niezwykle pomocne w podjęciu decyzji są gotowe rankingi, które prezentują najlepsze modele i jednocześnie posiadające uznanie wśród użytkowników. Przedstawiamy, jakie kryteria zazwyczaj muszą spełniać urządzenia do przygotowania kawy, aby móc szczycić się wysoką pozycją w zestawieniach.

ranking-ekspresow-do-kawy-2024-top-10-najlepszych-modeli

Czy warto sugerować się pozycją w rankingu podczas zakupu ekspresu?

Rankingi tworzone przez zewnętrze podmioty mają na celu przybliżenie najlepiej ocenionych modeli dostępnych w sprzedaży. Decydując się na zakup urządzenia współtworzącego ranking ekspresów do kawy, nabywca posiada gwarancję trafnego wyboru spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W takich urządzeniach wszystko zostało bardzo dokładnie przeanalizowane zarówno od strony parametrów technicznej, jakości wykonania, jak i intuicyjności użytkowania. Równolegle w przypadku ekspresów weryfikowana jest także jakość, smak i aromat przygotowywanego napoju wraz z oferowanymi możliwościami. Inspirowanie się rankingiem podczas zakupu jest szczególnie rekomendowane dla osób nie śledzących nieustannie zmieniającego się rynku urządzeń AGD, na którym stale pojawiają się nowe pozycje. Dodatkowo rankingi badają także historię i renomę marki zajmującej się produkcją sprzętów do parzenia kawy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu do kawy?

W rankingach królują najczęściej ekspresy ciśnieniowe, których parametry umożliwiają zaparzenie najpyszniejszej kawy. Taki napój stanowi zwieńczenie wielu istotnych aspektów nierzadko od siebie całkowicie niezależnych. Jakie parametry należy wziąć pod uwagę?

Moc i ciśnienie

Wartość mocy i ciśnienia w urządzeniu posiada przełożenie na zarówno na czas przygotowania jak i najlepsze opracowanie zmielonych ziaren kawy. Czym wyższa moc tym krótszy jest czas nagrzania wody, a z kolei ciśnienie umożliwia wydobycie głębi smaku i aromatu. W rezultacie napój jest o wiele smaczniejszy. Rekomendowana wartość mocy powinna wynosić co najmniej 1300-1500 W, a z kolei wartość ciśnienia powinna oscylować wokół 15 barów.

Obecność młynka do kawy

Zdecydowanie rekomendujemy wybór urządzenia, w którym zainstalowany został młynek do kawy. Jest on niezastąpiony w przypadku ekspresów wysokociśnieniowych. Pożądana porcja kawy jest mielona bezpośrednio przed przygotowaniem kawy, dlatego napój zyskuje świeży aromat i niepodważalny smak. Równolegle warto, aby w młynku dostępna była opcja regulacji grubości mielenia, która pozwala na indywidualne dostosowanie możliwości sprzętu do preferencji użytkowników.

Spienianie mleka

W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdzają się ekspresy z systemem spienienia mleka. Dodatkowo warto, aby w urządzeniu dostępna była funkcja czyszczenia obiegu mleka przy wykorzystaniu pary, aby zapobiec gromadzeniu osadu. Najlepiej, jeżeli sprzęt załącza tę opcję bezpośrednio po przygotowaniu kawy. Wybór rodzaju pojemnika powinien być indywidualnie dopasowany. Niektórzy preferują rurki, które pozwalają na pobieranie mleka bezpośrednio z kartonu, a inni wolą zastosowanie dedykowanych pojemników.

Konserwacja

Rodzaj i częstotliwość konserwacji posiada ogromne przełożenie na żywotność ekspresu do kawy, co doskonale podkreślają wszelkie rankingi. W przypadku urządzeń wyposażonych w system filtrujący wodę zachodzi konieczność regularnego wymienienia filtrów, ale zmniejsza się ryzyko zakamienienia sprzętu. W urządzeniu powinny być ustawione regularne powiadomienia o konieczności przeprowadzenia konserwacji za pomocą specjalistycznych środków.

Wybór ekspresu do kawy - podsumowanie

Zakup ekspresu do kawy powinien być bardzo dokładnie przemyślany, a ostateczny wybór nie może być pozostawiony przypadkowi. Jeżeli nie masz czasu na analizowanie i porównywanie kluczowych parametrów, to powinieneś zaufać przygotowanym zestawieniom. Wiele z nich oferuje możliwość łatwego porównania poszczególnych urządzeń. Dodatkowo potencjalne wady rzutujące na jakość i sposób użytkowania są dokładnie wskazywane, aby klient uniknął późniejszego rozczarowania.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon