Ranni obrońcy Ukrainy przyjechali do Katowic. Żołnierze będą leczeni w Polsce

Czternastu ukraińskich żołnierzy, którzy zostali ranni podczas obrony swojego kraju, przyjechało specjalnym pociągiem do Katowic. Będą leczeni w polskich szpitalach. - Jesteśmy gotowi, aby przyjąć kolejnych żołnierzy z Ukrainy - zapowiedział wojewoda Jarosław Wieczorek.

Transport ukraińskich żołnierzy do Katowic przyjechał w czwartek, 28 lipca, około godz. 20.00. Specjalnym pociągiem, wyposażonym m.in. w salę operacyjną, zostali oni dowiezieni na peron numer pięć, który nie znajduje się w centralnej części dworca kolejowego, ale za Kinoteatrem Rialto przy ulicy Wojewódzkiej. Tutaj łatwiej było skoordynować całą akcję i przekazać poszkodowanych obrońców Ukrainy zespołom ratownictwa medycznego.

- Do województwa śląskiego trafiło czternastu rannych żołnierzy z Ukrainy, którzy zostaną objęci opieką medyczną oraz wsparciem. Wiemy, że część z nich najprawdopodobniej będzie chciała wrócić na front i chcemy, aby mogli to zrobić w pełni sił - powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek.

Pociąg z rannymi żołnierzami wcześniej zatrzymał się w Krakowie, gdzie również rozdysponowano pacjentów.

- Jeśli zajdzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi, aby przyjąć kolejnych żołnierzy z Ukrainy - zapowiedział Jarosław Wieczorek.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon