Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Na tegorocznej, XIII edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych królowały Bałkany. To dzięki gościom z Bośni i Hercegowiny i touroperatorowi Rego-Bis, którzy zadbali o to, aby przybliżyć odwiedzającym ten fantastyczny i pełen atrakcji region.

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Do niedawna ten kraj kojarzył się z turystyką sakralną. Głównie z wyjazdami do sanktuarium w Medziugorie, miejsca znanego z objawień maryjnych, lub krótkich wypadów do historycznego Sarajewa. Zmieniło się to za sprawą biura podróży Rego-Bis, które zaproponowało Polakom zorganizowany wypoczynek na wybrzeżu tego kraju.

- Bośnia i Hercegowina to niezwykły kraj. Zachwyci każdego pięknymi widokami, bogactwem tradycji i świetnym jedzeniem - mówi Estera Sobalkowska, dyrektor ds. produktu w biurze podróży Rego-Bis. - Od 2022 roku oferujemy naszym turystom wypoczynek na jego zachwycającym wybrzeżu. Wtedy uruchomiliśmy pierwszy czarter pomiędzy Polską a Bośnią i Hercegowiną.

Rego-Bis oferuje wakacje w Bośni i Hercegowinie zarówno z wylotem z lotniska w Katowicach, jak i transferem autokarowym z wielu miast województwa śląskiego. Na turystów czeka pobyt w nadmorskim kurorcie Neum lub znanym z kultu maryjnego Medziugorie.

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu
Estera Sobalkowska z Rego-Bis oraz Mario Glišić podczas otwarcia targów

Do odwiedzenia swojego kraju zachęcał Mario Glišić z Hercegovina Travel Medjugorje, lokalny kontrahent biura Rego-Bis w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji

- Mimo że wybrzeże naszego kraju liczy zaledwie 12 kilometrów, zachwyci urokiem każdego podróżnika - zachęca Mario Glišić. - Jest to idealne miejsce do beztroskiego wypoczynku, ale również świetna baza wypadowa do aktywnego zwiedzania najpiękniejszych miejsc Hercegowiny oraz chorwackiej Dalmacji. Stąd bez problemu wybierzemy się na krótkie wypady do Mostaru, sanktuarium w Medjugorje czy Dubrownika. W pobliżu zobaczymy też bajkowe Wodospady Kravica, czy urocze miasteczko Blaga – dodaje Glišić.
Do odwiedzenia swojego kraju zachęcał Mario Glišić z Hercegovina Travel Medjugorje, lokalny kontrahent biura Rego-Bis w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji - Mimo że wybrzeże naszego kraju liczy zaledwie 12 kilometrów, zachwyci urokiem każdego podróżnika - zachęca Mario Glišić. - Jest to idealne miejsce do beztroskiego wypoczynku, ale również świetna baza wypadowa do aktywnego zwiedzania najpiękniejszych miejsc Hercegowiny oraz chorwackiej Dalmacji. Stąd bez problemu wybierzemy się na krótkie wypady do Mostaru, sanktuarium w Medjugorje czy Dubrownika. W pobliżu zobaczymy też bajkowe Wodospady Kravica, czy urocze miasteczko Blaga – dodaje Glišić.
Piękno Mostaru zachwyci każdego podróżnika.

Pięknem tego kraju była zachwycona również prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

- W tym roku zatrzymujemy się w pięknej Bośni i Hercegowinie. Widzimy wspaniałych ludzi, którzy śpiewają całym swoim sercem. Widzimy piękne widoki i zakątki tego kraju - mówiła podczas otwarcia gospodyni targów. - Dziś w Zabrzu, wpatrzeni w nasze zabytki postindustrialne, dotykamy Bośni i Hercegowiny. Cieszymy się tym, co świat nam dał i mimo codziennego biegu, starajmy się zauważyć jego piękno – dodała.
Pięknem tego kraju była zachwycona również prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - W tym roku zatrzymujemy się w pięknej Bośni i Hercegowinie. Widzimy wspaniałych ludzi, którzy śpiewają całym swoim sercem. Widzimy piękne widoki i zakątki tego kraju - mówiła podczas otwarcia gospodyni targów. - Dziś w Zabrzu, wpatrzeni w nasze zabytki postindustrialne, dotykamy Bośni i Hercegowiny. Cieszymy się tym, co świat nam dał i mimo codziennego biegu, starajmy się zauważyć jego piękno – dodała.
Bośniacy zachwycili odwiedzających swoją kulturą i tradycjami

Podczas targów ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się połączone stanowisko Rego-Bis i gości z Bośni i Hercegowiny. Nie zabrakło na nim ludowej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnego wina, z którego słynie ten region. Pozwoliło to zwiedzającym poczuć niepowtarzalny klimat Bałkanów i porozmawiać w przyjacielskiej atmosferze o pięknie Hercegowiny.

Odwiedzający stanowisko targowe Rego-Bis nie pytali jednak tylko o wyjazdy do Bośni i Hercegowiny, ale również o propozycje wczasów w innych destynacjach na Bałkanach. Szczególne zainteresowanie budziła oferta dotycząca wypoczynku w Albanii i Macedonii Północnej. O tych dwóch kierunkach opowiadał podczas zorganizowanej na targach prezentacji Maciej Sokalski, wieloletni rezydent Rego-Bis na Riwierze Albańskiej. Prelekcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi.

Podczas targów ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się połączone stanowisko Rego-Bis i gości z Bośni i Hercegowiny. Nie zabrakło na nim ludowej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnego wina, z którego słynie ten region. Pozwoliło to zwiedzającym poczuć niepowtarzalny klimat Bałkanów i porozmawiać w przyjacielskiej atmosferze o pięknie Hercegowiny. Odwiedzający stanowisko targowe Rego-Bis nie pytali jednak tylko o wyjazdy do Bośni i Hercegowiny, ale również o propozycje wczasów w innych destynacjach na Bałkanach. Szczególne zainteresowanie budziła oferta dotycząca wypoczynku w Albanii i Macedonii Północnej. O tych dwóch kierunkach opowiadał podczas zorganizowanej na targach prezentacji Maciej Sokalski, wieloletni rezydent Rego-Bis na Riwierze Albańskiej. Prelekcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi.
Bałkańska oferta Rego-Bis cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Rego-Bis to touroperator z Katowic, który od 30 lat organizuje wakacyjne wyjazdy zagraniczne. Jako jedni z pierwszych jeździli autokarami do Turcji. Pierwsi na polskim rynku zaoferowali loty czarterowe do Tirany oraz wczasy nad Jeziorem Ochrydzkim w tajemniczej Macedonii. To wszystko pozwoliło, by Rego-Bis został liderem w liczbie klientów wysyłanych do krajów bałkańskich z Polski.

Z wylotem Katowic Rego-Bis oferuje wakacje w:

  • Macedonii Północnej,
  • Turcji,
  • Chorwacji,
  • Bośni i Hercegowinie,
  • Czarnogórze,
  • Albanii,
  • Bułgarii.

Ponadto w swojej ofercie ma wyjazdy autokarowe na Bałkany, oferowane z wielu miast województwa śląskiego. Więcej na temat wakacji z Rego-Bis można przeczytać na stronie touroperatora: rego-bis.pl.

XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne zostały zorganizowane przez Urząd Miasta w Zabrzu w dniach 21–22 kwietnia 2023. Impreza ta zgromadziła na stadionie przy ulicy Roosevelta liczne grono wystawców, zarówno z różnych regionów Polski, jak i odległych krajów takich jak Mongolia. Przez dwa dni odwiedziła je duże grono entuzjastów podróży.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon