Remont za remontem na A4 Katowice - Kraków. Zmiany w organizacji ruchu na Węźle Brzęczkowice

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na Węźle Brzęczkowice, m.in otwarty zostanie zjazd z S1. Na autostradzie A4 Katowice - Kraków remont za remontem. Koncesjonariusz zamierza wymienić całą nawierzchnię do 2027 roku.

SAM S.A.
Autostrada A4

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na 61-kilometrowym odcinku autostrady A4 między Katowicami i Krakowem. Zaplanowane remonty mają zakończyć się w 2027 roku. Wtedy wygaśnie dotychczasowa koncesja Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A., a droga powinna przejść w ręce państwa.

Zakres prac obejmuje także remont wszystkich przejazdów awaryjnych, trzech węzłów autostradowych, trzech wiaduktów w ciągu i nad autostradą oraz nawierzchni na placach poboru opłat. Przygotowane powinny zostać nowe miejsca obsługi podróżnych oraz nowe odwodnienie całego odcinka.

Zmiany w orgnizacji ruchu

W związku z prowadzonymi remontami zapowiedziano zmiany w organizacji ruchu na Węźle Brzęczkowice w Mysłowicach:

  • 14 sierpnia otwarty zostanie zjazd z S1 na A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa,
  • 17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Kraków – Cieszyn, czyli zjazd z A4 w kierunku Krakowa na S1 w kierunku Cieszyna. Objazd zostanie popraowadzony A4 do Węzła Murckowska w Katowicach, a następnie DK 86.
  • 17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Łódź – Kraków, czyli wjazd z S1 od Łodzi na A4 w kierunku Krakowa. Objazd zostanie poprowadzony A4 do Węzła Mysłowice, a następnie łącznicami na A4 w kierunku Krakowa.
- Kierowcom, jadącym S1 od Cieszyna lub Łodzi w kierunku Katowic oraz jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna, zaleca się korzystanie z DK 86 - wskazuje GDDKiA.

Planowany termin zakończenia prac to listopad 2023 roku.

Utrudnienia na A4 Katowice - Kraków

Oczywiście to nie wszystko. Zwężona jest jezdnia na wiaduktach w Katowicach (do końca sierpnia) i Mysłowicach (do listopada). Z utrudnieniami trzeba się liczyć także Węźle Mysłowice (do połowy sierpnia).

Na Węźle Chrzanów zamknięty jest wjazd na A4 z Trzebini w kierunku Krakowa oraz fragment DK 79, gdzie ruch kierowany jest wahadłowo. Objazd dla kierowców poprowadzono DK 79 i dalej łącznicą Chrzanów - Kraków. Utrudnienia mają potrwać do września, a całkowite zakończenie prac zaplanowano na październik.

Michael sowa pisarz 1

Może Cię zainteresować:

Michael Sowa, śląski pisarz z Berlina. Pytają mnie: Ty jesteś Polak czy Niemiec? Odpowiadam: Es ist kompliziert

Autor: Katarzyna Pachelska

12/08/2023

Krzysztof Kolumb przysłużył się śląskiej kuchni

Może Cię zainteresować:

Wiecie, komu zawdzięczamy gumiklyjzy? No więc, są trzej ojcowie śląskiej kuchni: Kolumb, Pizarro i Fryderyk Wielki

Autor: Tomasz Borówka

19/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon