Reprezentacja Polski nie zacznie eliminacji do EURO 2024 na Stadionie Śląskim. "Nikt nie podjąłby ryzyka"

To już prawie pewne. Reprezentacja Polski na razie nie będzie mogła skorzystać ze Stadionu Narodowego. Obiekt po awarii wciąż nie nadaje się do użytku. A to oznacza, że pierwszy mecz u siebie w eliminacjach EURO 2024 podopieczni Fernando Santosa będą musieli zagrać na innym polskim obiekcie. Stadion Śląski? Niestety, nie tym razem.

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Stadion Narodowy w Warszawie wciąż nie nadaje się do użytku po tym jak kilka miesięcy temu doszło tam do pęknięcia na jednym z łączników podtrzymujących iglicę obiektu. To oznacza, że zaplanowany na 27 marca mecz Polska-Albania w ramach eliminacji EURO 2024 musi odbyć się na innym obiekcie.

- Na dzisiaj nie mamy pewności, czy korzystanie ze Stadionu Narodowego w kontekście imprez masowych jest dla widowni bezpieczne. Myślę, że marcowy mecz z Albanią tutaj się nie odbędzie, ale to jest moje zdanie - powiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu na antenie RMF FM. Dodał, że jeśli spełni się czarny scenariusz to kompletne rozebranie konstrukcji dachu Stadionu Narodowego i zbudowanie go na nowo. A przecież już ruszyła sprzedaż na marcowy koncert Beyonce.

Gdzie zadebiutuje kadra Santosa?

Wracając do futbolu, nieoficjalnie mówi się, że w kolejce do organizacji tego spotkania są stadiony w Gdańsku i we Wrocławiu. A co ze Stadionem Śląskim w Chorzowie?

- Powalczymy o ten mecz, szanse są duże - zapowiadał jeszcze niedawno na łamach ŚLĄZAGA Henryk Kula, wiceprezes PZPN i szef Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Jesteśmy pierwsi w kolejce jeśli chodzi o obiekt rezerwowy.

Tyle teorii. W praktyce Stadion Śląski też raczej na pewno nie byłby gotowy na 27 marca. W obiekcie trwa wymiana oświetlenia - w związku z tym odwołano na stadionie metę Biegu Wiosennego, zaplanowanego na 12 marca.

- Nawet gdyby była szansa, żeby zdążyć na mecz, nikt nie wziąłby na siebie związanego z tym ryzyka. Na dziś Stadion Śląski nie jest gotowy do gry - mówi wiceprezes PZPN.

Zdaniem prezesa Kuli, Warszawa na 99 procent odpada. Śląski też odpada. W związku z tym mecz Polska - Albania, a więc domowy debiut reprezentacji pod wodzą Fernando Santosa, zostanie rozegrany w Gdańsku. Oficjalna decyzja: w czwartek, 9 lutego. A co ze Śląskim? Jak mówi szef Śląskiego Związku Piłki Nożnej, kolejną szansą na goszczenie reprezentacji Polski w Chorzowie będzie towarzyskie spotkanie z Niemcami zapisane wstępnie w kalendarzu na 16 czerwca. Kolejne spotkanie o punkty w kraju Polacy zagrają 7 września z Wyspami Owczymi.

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Koncertowe lato na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi w Chorzowie w 2023 roku?

Autor: Maciej Poloczek

23/01/2023

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Mecz Polska - Albania w eliminacjach mistrzostw Europy na Śląskim? "Duże szanse, powalczymy"

Autor: Redakcja

13/12/2022

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Może Cię zainteresować:

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim przez kolejne pięć lat

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon