Rewolucja w jastrzębskim II-ligowcu. Za sterem stanęła 26-latka

W GKS-ie Jastrzębie przyszedł czas na wielkie zmiany. Największe poruszenie wywołała informacja o zmianie prezesa. Adrian Brachaczek odszedł z klubu, a na jego miejsce wskoczyła Marta Goik.

Fot. gksjastrzebie.com
Goik marta gks jastrzebie

Lato było bardzo burzliwe w Jastrzębiu-Zdroju, gdy tamtejszy GKS spadł z piłkarskiej I ligi. W przerwie między sezonami doszło do rewolucji kadrowej i w krótkim czasie zbudowano niemal nową drużynę. Było wiele obaw, jak to się odbije w II lidze, ale jastrzębianie jesienią spisywali się całkiem nieźle i zajmują miejsce w połowie tabeli.

Rok się jeszcze nie skończył, a kibiców spotkało duże zaskoczenie. Tym razem nie dotyczy drużyny, a władz klubu. W GKS-ie Jastrzębie doszło do rewolucji, o której szybko zrobiło się głośno w mediach.

Funkcję prezesa zarządu przestał pełnić Adrian Brachaczek. Kierował on klubem od 6 czerwca. Teraz za sterem II-ligowca będzie stać Marta Goik. W jej przypadku najbardziej zaskakujący jest fakt, że ma 26 lat. Kobiety będące prezesami to nic nowego w polskim futbolu, ale szefowej w tak młodym wieku chyba jeszcze nie było na szczeblu centralnym.

Goik jednak miała dużo czasu, aby zapoznać się z funkcjonowaniem klubu piłkarskiego. W GKS-ie jest od 2018 roku. Ostatnio pracowała w nim jako dyrektor biura zarządu, a więc powinna mieć odpowiednie kompetencje, aby poradzić sobie na stanowisku prezesa.

W klubie doszło także do kilku innych zmian. Wiceprezesem nie jest już Tomasz Kocerba, a na jego miejsce do zarządu wskoczył Adam Lechowski, który od kilku miesięcy był dyrektorem sportowym jastrzębian. Tę funkcję nadal będzie pełnić. Skład zarządu zamyka Jakub Wiewióra.

Ostatnia roszada dotyczy rady nadzorczej, z której odszedł Adam Kuliński, a zastąpił go Rafał Kowalczyk.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Adrian Troć

Piłkarz Zagłębia powołany do kadry U-20. Zagra z Czechami?

UKS Orzeł Biały

Kolejne medale dla zawodników UKS Orzeł Biały

Ruch Górnik

Wielkie Derby Śląska. Górnik kontra Ruch w Pucharze Polski

Lech poznań raków częstochowa

Raków zadrwił z Lecha? Burza w sieci po wpisie na Twitterze

Największa lekcja pływania w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowska, rekordowa lekcja pływania

Rekordziści Guinnessa w 1987 roku

Największa lekcja pływania odbędzie się 1 kwietnia

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają