Rewolucja w jastrzębskim II-ligowcu. Za sterem stanęła 26-latka

W GKS-ie Jastrzębie przyszedł czas na wielkie zmiany. Największe poruszenie wywołała informacja o zmianie prezesa. Adrian Brachaczek odszedł z klubu, a na jego miejsce wskoczyła Marta Goik.

Fot. gksjastrzebie.com
Goik marta gks jastrzebie

Lato było bardzo burzliwe w Jastrzębiu-Zdroju, gdy tamtejszy GKS spadł z piłkarskiej I ligi. W przerwie między sezonami doszło do rewolucji kadrowej i w krótkim czasie zbudowano niemal nową drużynę. Było wiele obaw, jak to się odbije w II lidze, ale jastrzębianie jesienią spisywali się całkiem nieźle i zajmują miejsce w połowie tabeli.

Rok się jeszcze nie skończył, a kibiców spotkało duże zaskoczenie. Tym razem nie dotyczy drużyny, a władz klubu. W GKS-ie Jastrzębie doszło do rewolucji, o której szybko zrobiło się głośno w mediach.

Funkcję prezesa zarządu przestał pełnić Adrian Brachaczek. Kierował on klubem od 6 czerwca. Teraz za sterem II-ligowca będzie stać Marta Goik. W jej przypadku najbardziej zaskakujący jest fakt, że ma 26 lat. Kobiety będące prezesami to nic nowego w polskim futbolu, ale szefowej w tak młodym wieku chyba jeszcze nie było na szczeblu centralnym.

Goik jednak miała dużo czasu, aby zapoznać się z funkcjonowaniem klubu piłkarskiego. W GKS-ie jest od 2018 roku. Ostatnio pracowała w nim jako dyrektor biura zarządu, a więc powinna mieć odpowiednie kompetencje, aby poradzić sobie na stanowisku prezesa.

W klubie doszło także do kilku innych zmian. Wiceprezesem nie jest już Tomasz Kocerba, a na jego miejsce do zarządu wskoczył Adam Lechowski, który od kilku miesięcy był dyrektorem sportowym jastrzębian. Tę funkcję nadal będzie pełnić. Skład zarządu zamyka Jakub Wiewióra.

Ostatnia roszada dotyczy rady nadzorczej, z której odszedł Adam Kuliński, a zastąpił go Rafał Kowalczyk.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

MKS Park Wodny Tarnowskie Góry przepłynie Śniardwy

Młodzi tarnogórzanie chcą wpław pokonać La Manche

Ruch chorzow

Co musi się stać, by Ruch Chorzów awansował do Ekstraklasy?

Siwek jakub polonia bytom

Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Lukas podolski gol pogon

Lukas Podolski przypomniał o sobie Niemcom

Janusz Gołąb

Andrzej Bargiel rusza na Everest. Pomoże mu śląski alpinista

Spodek mistrzostwa swiata siatkowka

Jak dojechać autobusem na siatkarskie mistrzostwa w Spodku?

Soccer gfa53a9878 1920

Podlesianka i Rozwój powalczą o III ligę?