Rozrywkowy ŚLĄZAG na ostatni weekend wakacji 2022. Imprezy plenerowe, w których chcecie uczestniczyć

Przed nami wyjątkowa obfitość imprez w plenerze. Wszyscy chcą żegnać lato i urządzać dożynki. No i pięknie! Bawmy się, bo to ostatni weekend wakacji. Zobaczcie, gdzie się bawić od 26 do 28 sierpnia 2022.

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 26-28 sierpnia 2022

 • Koncert sanah, Ruda Śląska. Gwiazda muzyki pop wystąpi w ramach koncertu „Sanah – live in Silesia”. Terenach Targowych w sobotę 27 sierpnia. Początek o godz. 20.00. Bilety w strefie Golden Circle to koszt 199 zł, a na płycie 119 zł. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00, a otwarcie bram nastąpi o godzinie 19.00.
 • Dni Będzina, Będzin. Zabawa będzie miała dwie odsłony. W sobotę rozpocznie się świętowanie 664. urodzin miasta. Kto chce posłuchać jak biją rockowe serca mieszkańców Będzina, ten powinien pojawić się o 16:00 w w Parku Syberka. „Metrorock” to finał przeglądu amatorskich kapel rockowych. Zwycięzcy wezmą udział w sesji nagraniowej w profesjonalnym studio. O 17:00 na będzińskiej scenie parkowej pojawi się niezwykły zespół muzyczny łączący subtelne piękno skrzypiec i wiolonczeli z mocnym rockowym brzmieniem. Need for Strings to absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej, którzy nadali klasyce rocka nowy wymiar. Gwiazdami wieczoru będą Łukasz Zagrobelny, jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce, oraz Piotr Cugowski polski muzyki, wokalista i autor tekstów. Rozpoznawalność zyskał jako członek zespołu Bracia a także jako juror i trener w programie "The Voice of Poland".
 • Urodziny miasta zakończą się mocnym akcentem. O 22:00 miasto rozświetlą trójwymiarowe efekty, które stworzą wyjątkowe wizualno-muzyczne widowisko: pokaz laserów.
  Drugi dzień świętowania, czyli niedziela 28.08, upłynie pod znakiem wielkiej biesiady kulinarnej. Będzin to zagłębiowska stolica rekordów kulinarnych. Był już najdłuższy stół piknikowy, najdłuższa zapiekanka a tym razem (o 16:00) odbędzie się bicie rekordu w przygotowywaniu najdłuższego gofra z dżemem i śmietaną, który osiągnie ponad sto metrów długości. Finalista programu Masterchef - Mistrz Wielkiej Patelni – Mateusz Krojenka przygotuje gulasz staropolski z kaszą. W tym czasie na muzycznej scenie w Parku Syberka pojawi się m.in. znana artystka Magdalena Marcinkowska, która rozbawi publiczność ,,Biesiadą z Humorem-Biesiada SHOW”. Aktorka zachęci widzów do wspólnego tańca i przeniesie ich w świat hucznego biesiadowania. Dni Będzina zakończą się z tanecznym przytupem. Wystąpią zespoły znane z czołówek radiowych i telewizyjnych list przebojów. Będą to grupa Duo Fenix oraz Mirek Szołtysek i Wesołe Trio.

 • Pożegnanie Wakacji, Park Śląski, Chorzów. W sobotę (27.08) odbędzie się Pożegnanie wakacji pod gwiazdami. Darmowa impreza odbędzie się na wyremontowanych i odrestaurowanych Kręgach Tanecznych. Już od godz. 9 w okolicy rozkoszować można będzie się jogą, godzinę później zaplanowano śniadanie na trawie. To znane i lubiane wydarzenie, które cyklicznie w wakacje organizowane jest w Rosarium, teraz przeniesie się do tej szczęści parku. Oficjalne rozpoczęcie „Pożegnania wakacji pod gwiazdami” wystartuje o godz. 12, zabawa trwać będzie aż do godz. 23! Przygotowano mnóstwo niespodzianek. Program wypełniony jest atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych:

  pokazy taneczne Egurrola Dance Studio, potańcówka w rytmach latino; koncert „niespodzianka”; widowiskowy pokaz ognia; kino plenerowe, mikrokino; strefa sportowa; warsztaty freestyle, pit stop Rajdu Śląska. Ponadto: gry, konkursy z nagrodami i animacje. Podczas pożegnania wakacji odbędzie się bicie rekordu Śląska w zbiorowym tańczeniu salsy – Rueda. Gościem specjalnym będzie @MAMANAOBROTACH znana i lubiana influencerka.

 • Holi Święto Kolorów, Zabrze. Holi Święto Kolorów to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, na którą zaproszeni mogą czuć się wszyscy: starsi i młodsi, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Podczas wydarzenia – co 30 minut – na sygnał didżeja wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Proszki będzie można nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach. Święto Kolorów odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia w godz. 15-19 na Kąpielisku Leśnym. żeby wejść na Kąpielisko Leśne trzeba zakupić bilet - zgodnie z cennikiem wstępu na Kąpielisko Leśne w Zabrzu.
 • Dożynki, Wisła. Tradycyjnie tegoroczne Dożynki rozpoczną się pięknym korowodem, który wyruszy w sobotę 27.08 o godz. 14:30 z ulicy Konopnickiej i dotrze do Parku Kopczyńskiego. W czasie korowodu zobaczymy sprzęt rolniczy, pszczelarzy, wiślańskich gospodarzy, a wszystkich witać będą gazdowie tegorocznych dożynek – w tym roku gazdami zostali Danuta i Jan Szarzec z Partecznika. Po tradycyjnym korowodzie w amfiteatrze odbędzie się wspólna modlitwa ekumeniczna i będzie można zobaczyć obrzęd dożynkowy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Wisła. Także w amfiteatrze odbędą się koncerty, w dożynkowe popołudnie zagrają Kapela Hanki Wójciak i zespół Wawele & Jan Wojdak. Po koncertach - festyn dożynkowy przed głównym wejściem do amfiteatru – bawić będzie nas zespół Kriss Party, zabawa potrwa do późnych godzin nocnych. Już od godziny 12:00 Park Kopczyńskiego zamieni się w Park z Tradycją. Bbędzie można wziąć udział w warsztatach, zobaczyć pokazy robienia sera i masła, na gości będą czekały także stoiska rękodzielnicze, stoisko pszczelarskie. W Parku z Tradycją stanie także ścianka GOPR-u, pojawią się strażacy OSP i będzie można wziąć udział w loterii dożynkowej. Na Placu Hoffa pojawi się z kolei miasteczko Radia Katowice, które na żywo będzie prowadzić relację z Wisły, rozdawać gadżety i zapraszać do wspólnej zabawy.

  Z kolei w niedzielę, na Placu Hoffa od 12:00 do 16:00 odbędzie się Expo Zdrowie – podczas którego będzie można za darmo wykonać badania profilaktyczne, zapoznać się ze zdrową żywnością i odwiedzić jedno z wielu stoisk, promujących zdrowy styl życia. Oczywiście przez cały weekend na Placu Hoffa na gości czekał będzie także Jarmark Dożynkowy.

 • Potańcówka pod Teatrem Śląskim, Katowice. W sobotę można potańczyć na Rynku pod Teatrem. Początek o godz. 20. Muzyka latynoska. Wstęp wolny.
  Więcej: Sobotnie potańcówki na Rynku przed Teatrem Śląskim w Katowicach. Pierwsza już 6 sierpnia
 • Baloniada z BGK, Zamek Ogrodzieniecki. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się aero piknik lotniczy. Przez cały dzień na terenie zamku będą udostępnione stanowiska z symulatorami lotów, latawce, makiety, trenażer żyroskopowy, rower z zabudowanym skrzydłem Lilienthala, szybowiec Foka5, stanowiska z warsztatami plastycznymi dla dzieci, gry i zabawy o lotnictwie. Późnym popołudniem, na terenie rozstawione zostaną balony do lotów na uwięzi. W międzyczasie odbędą się loty nad Zamkiem Ogrodzienieckim, gdzie piloci zmierzą się w konkurencji na celność. Wieczorem, będzie spektakularny pokaz podświetlenia balonów palnikami w rytm muzyki. Obowiązują bilety wstępu na Zamek.
 • XI ClassicMania - Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych, Sosnowiec. Jeden z największych i najbardziej prestiżowych zlotów pojazdów zabytkowych w Polsce; organizowany corocznie od 2010 r. w ostatnią niedzielę sierpnia w Sosnowcu. W planie niedzielnej imprezy m.in. "Klasyczna Parada Radiowozów, Straży Pożarnych i Karetek - Muzeum Techniki na kołach"- przejazd ulicami Sosnowca.
  Ramowy harmonogram
  9-11.30 Sosnowiec, ul. 3 Maja - Park Sielecki (wjazd przy estakadzie)
  11.30-12 Parada Ulicami Sosnowca
  12.00-16.00 Designer Outlet Sosnowiec, ul. Orląt Lwowskich 138. Publiczność - wstęp bezpłatny.
 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • Koncert Teresa Werner i Przyjaciele, Chorzów. W sobotę, 27 sierpnia 2022 r., podczas koncertu „Teresa Werner i przyjaciele” na scenie na Rynku pojawią się: Krzysztof Hanke z kabaretu Rak, chorzowski piosenkarz - Mirosław Szołtysek oraz aktor, wokalista i konferansjer - Dariusz Niebudek, a na koniec oczywiście Teresa Werner. Początek imprezy o godz. 16.00, a planowane zakończenie o 21.00. Wstęp jest bezpłatny.
  Więcej: Teresa Werner i przyjaciele. Koncert na chorzowskim rynku
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ewa Farna jpg

Kulturalny i rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 30.09-2.10

Świerklaniec dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend września 2022

Zamek Ogrodzieniec

Rozrywkowy ŚLAZAG na weekend od 8 do 10 lipca 2022

Święto Śląska

Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca się na weekend 1-3 lipca 2022

Moto Show Katowice

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend sierpnia 2022

Bebok w kapucy

Kulturalny ŚLĄZAG na połowę lipca 2022

Męskie Granie

Kulturalny ŚLĄZAG na drugi weekend lipca 2022