Rozrywkowy ŚLAZAG na weekend od 8 do 10 lipca 2022. Imprezy plenerowe, familijne, piwne

Nie spać, proszę państwa, tylko bawić się! W końcu są wakacje. Jak nie teraz, to kiedy bawić się na plenerowych imprezach. Mamy dla Was mnóstwo zapowiedzi ciekawych wydarzeń, które odbędą się w drugi weekend lipca, czyli od 8 do 10 lipca. Korzystajcie!

Przed nami może i nie za piękny weekend, ale są wakacje, i innej wakacyjnej pogody nie będzie. Więc i tak zachęcamy do wyjścia z domu i pobawienia się na jednej z wielu rozrywkowych i familijnych imprez, jakie odbędą się w naszym regionie w ten weekend.

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 8-10 lipca 2022

 • Śląskie Gody i Święto Stroju Ludowego Górnego Śląska, skansen, Park Śląski, Chorzów. W niedzielę 10 lipca od godz. 14.00 po dwuletniej przerwie odbędą się obchody Śląskich Godów i Święto Stroju Ludowego Górnego Śląska organizowane przez Związek Górnośląski. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 występem Orkiestry Dętej „Brass Band” pod dyrekcją Andrzeja Safandera. O godzinie 15.00 organizatorzy zapraszają na sesję fotograficzną w strojach regionalnych oraz zajęcia w strefie bajtla. O 16.00 na scenie głównej Spotkanie ze sztuką czyli rozmowa z Panią Iloną Primus, malarką, zaś kwadrans później występ Piekarskich Klachul. Kilka słów o stroju śląskim powie ze sceny o godzinie 17.00 Helena Leśniowska, pół godziny potem wystąpi Maria Gorajska z zespołem. Obowiązują bilety wstępu do skansenu (normalny 15 zł, ulgowy 10 zł).
 • XVIII Najazd Barbarzyńców "Wikingowie Ludzie Północy", Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu. W sobotę 9 lipca od 11.30 odbędą się eliminacje turniejowe w walkach o most, zapasach oraz łucznictwie. Nie zabraknie również prezentacji ubiorów oraz mody z czasów pierwszych polskich władców, koncertu zespołu Jar oraz konkursów z nagrodami. Zakończeniem sobotniego dnia będzie spektakularna Wielka Bitwa Władców, podczas której Wikingowie spróbują kolejny raz zdobyć ogrodzieniecką twierdzę. W niedzielę (10 lipca) od 11.00 odbędą się finały wcześniej rozgrywanych konkurencji. Poznamy zwycięzców walk o mosty, zapasów oraz turnieju łuczniczego. Dla najmłodszych przygotowano lekcję historii na żywo, w której mogą aktywnie uczestniczyć. Wojowie zaprezentują wczesnośredniowieczne szyki bojowe, a publiczność będzie miała okazję ponownie posłuchać zespołu Jar. Bilety na jeden dzień: 22 zł ulgowy, 30 zł normalny.
 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12.
  Od 9 lipca do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 będą się tu odbywać warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Będą warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • II Dni Noszaka, Bielsko-Biała, Cieszyn, Czeski Cieszyn. Wydarzenie historyczno-biesiadne, organizowane przez cieszyński Browar Zamkowy. W piątek 8 lipca odbędzie się w Bielsku-Białej na pl. Chrobrego, a od 8 do 10 lipca - w Cieszynie, w Browarze Zamkowym, na wzgórzu zamkowym i w centrum miasta. Wydarzenia w Bielsku: 18:00 - spotkanie mieszczan bielskich, 18:30 - oficjalne rozpoczęcie II Dni Noszaka - pokaz pojedynków rycerskich, 19:30 - Swawole Książęcego Błazna - Stand Up przy forterpianie - Adam Snopek, 20:30 - koncert zespołu Rumore, 21:30 - koncert zespołu Follow - premiera, 23:00 - pokaz Teatru Ognia "Inferis". Wydarzenia w Cieszynie: 8 lipca: 16:30 - spotkanie mieszczan cieszyńskich - otwarcie wystawy poświęconej historii cieszyńskich rodów, 17:30 - wspólna biesiada, 18:30 - koncert zespołu "Jerna", 19:30 - koncert zespołu "Diaboł Boruta", 21:00 - koncert zespołu "Radogost", 22:30 - przemarsz z pochodniami do obozu rycerskiego. 9 lipca: 12:00 - Orszak z Księciem Noszakiem wracającym z Anglii, 13:00 - wielka uczta, 14:30 - Turniej Rycerski, 18:00 - Dekoracja Zwycięzców Turnieju Rycerskiego, 19:00 - koncert Przemka Orszulika z zespołem, 20:00 - koncert "Dziewanna", 21:30 - koncert zespołu "Żywiołak", 23:00 - hulanki i swawole. Niedziela 10 lipca: 12:00 - II Bieg Drużynowy z lektyką o Puchar Noszaka - płyta rynku w Czeskim Cieszynie,15:00 - ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom II Drużynowego Biegu z Lektyką o Puchar Noszaka, 16:00 - występ nadwornego alchemika, 17:00 - tajniki średniowiecznej kuchni - Adam Borowicz, Swawole Książęcego Błazna - Stand Up przy forterpianie - Adam Snopek, Słowa podzięki - oficjalne zakończenie II Dni Noszaka.
 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Po przerwie spowodowanej pandemią wróciła bardzo lubiana w Rudzie Śląskiej impreza rodzinna. Drugi ogród już w sobotę 9 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji imprezy: English Best - gry i zabawy z językiem angielskim, Baśniogród – animacje dla dzieci, Ekipa na kijach – nordic walking, Mary Kay – porady kosmetyczne, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej – stoisko profilaktyki i promocji zdrowia, Janusz Urbański – modelowanie z zapałek, Józef Osmenda – prezentacja kolekcji akordeonów, Czytelnia pod chmurką – dla dzieci, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej – „Spacer po Fryncicie”- warsztaty o przeszłości Nowego Bytomia, Warsztaty plastyczne, Malowanie twarzy dzieciom, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Bogucicki Festiwal Rękodzieła, Bogucice, Katowice. W sobotę i niedzielę 9 i 10 lipca w MDK Bogucice Zawodzie odbędą się warsztaty oraz kiermasz rękodzieła. Wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy.
 • Piknik Leśny, Wisła. W sobotę 9 lipca dostępne będą stoiska różnych nadleśnictw, które zaprezentują ciekawe ekspozycje związane z lasami i ochroną przyrody, będą warsztaty dla dzieci oraz mnóstwo pysznego jedzenia. Na scenie wiślańskiego amfiteatru tradycyjnie pojawią się różne pokazy związane z myślistwem i lasami, wystąpi też gwiazda polskiej sceny muzycznej Blue Café. Program wydarzenia: od godz. 12:00 w Parku Kopczyńskiego różne atrakcje: pokaz ptaków drapieżnych, warsztaty dla dzieci, stoiska edukacyjne lasów państwowych, potrawy z dziczyzny. Od godz. 16:00 w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny: prelekcja na temat grzybów - Justyn Kołek, pokaz ras psów myśliwskich, występ zespołu myśliwskiego "Kwiczoły", kapela Wisła, konkurs wiedzy o lesie, kapela Horuk, koncert gwiazdy pikniku Blue Cafe. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.
 • Kino rowerowe, Katowice. To projekt proekologiczny. Aż 50% energii potrzebnej na uruchomienie projekcji filmowej pochodzić będzie z siły mięśni jego widzów. Bo widzowie będą oglądać film i jeździć na energorowerze połączone z ekranem i projektorem filmowym. Seans odbędzie się w piątek 8lipca o godz. 22:00 w katowickim Parku Boguckim. Wstęp wolny, ale miejsce można zarezerwować przez app.evenea.pl/event/kinorowerowekatowice

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon